Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. január 2018

Záhada zavraždeného miliardára

Tesne pred Vianocami Torontom a celou Kanadou otriasla nečakaná smrť miliardára a majiteľa farmaceutického gigantu Apotex Barryho Shermana a jeho manželky Honey.
Záhada zavraždeného miliardára

Sedemdesiatpäť ročný Barry Sherman patril k najbohatším Kanaďanom s odhadovaným majetkom $4,77 miliárd. Barry bol aktívnym podporovateľom Liberálnej strany predsedu vlády Justina Trudeau. Firma Apotex predáva približne 300 druhov generických liekov do 120 krajín sveta. Nemusím zdôrazňovať, že osoba takéhoto postavenia mala blízke styky s množstvom vrcholových politikov a biznismenov nielen v Toronte. Manželka Honey bola v miestnych kruhoch známa svojimi filantropickými aktivitami. 

Telá Barryho a Honey boli nájdené visieť na opaskoch na zábradlí bazénu v spodom podlaží ich domu, ktorý bol v tom čase na predaj na realitnom trhu za $6.9 milióna. Z prostredia polície najprv unikla informácia, že išlo o vraždu-samovraždu, čo vzápätí rodina pozostalých dementovala. “Sme šokovaní a myslíme si, že je nezodpovedné ako polícia zrejme informovala médiá o teórii, ktorej neverí ani ich rodina, priatelia, ani kolegovia.” 

Pred niekoľkými dňami vydala torontská polícia stanovisko, že prípad vyšetrujú ako dvojnásobnú vraždu. Ani po vyše mesiaci verejnosť však nie je oboznámená s menami páchateľa(ov) a jasný nie je ani motív. Na internete samozrejme kolujú všelijaké teórie až konšpirácie, napríklad aj absurdity typu podozrenia, že s tým mala niečo spoločné nadácia Clintonovcov. Podľa novinára The Toronto Star Kevina Donovana, Barry Sherman sa v poslednej dobe už venoval farmaceutickému priemyslu menej než v minulosti, preto je dosť nepravdepodobné, že by za vraždou mohol byť niekto z “fachu”.

S takýmito vysokoprofilovými vraždami sa v médiách veľmi často nestretávame. O to viac budeme sledovať, akým smerom sa vyšetrovanie tohto prípadu bude uberať. Medzitým si nezabudnime spomenúť na zosnulý pár v našich modlitbách.

 

Foto: cbc.ca / Canadian Press

Zdroje: The Arlene Bynon Show - 29. január 2018
http://www.canadianbusiness.com/lists-and-rankings/richest-people/rich-100-bernard-sherman/
https://ca.reuters.com/article/topNews/idCAKBN1EA0OI-OCATP
https://www.thestar.com/news/gta/2017/12/19/barry-and-honey-sherman-sued-builders-of-north-york-home.html

Inzercia

Aktuálne kultúrno-spoločenské témy zo sveta, ktoré ma zaujali a o ktorých sa u nás príliš nepíše.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.