Opäť to funguje

Opäť to funguje

Keď mi začiatkom augusta minulého roka trhali zub osmičku, netušil som, že táto nepríjemná udalosť sa opäť stane príležitosťou na potvrdenie vernosti a slávy Božieho slova.

Keď ideme na extrakciu zuba, lekár musí dané miesto znecitlivieť lokálnou anestézou. To sa sa samozrejme udialo aj v mojom prípade a môžem povedať, že celkový prístup zubného chirurga bol profesionálny a zároveň ľudský. Po odznení anestézy ma miesto ešte trocha bolelo, ale po dvoch dňoch to vcelku prešlo. Zaujímavosťou bolo, že odrazu ma začali bolieť zuby dole, celý rad až do polovice ústnej dutiny. Niekedy horný rad zubov. Myslel som, že je to ešte odozva na trhanie zuba. Odrazu počas jedla, niekedy len tak uprostred dňa alebo v noci. Myslel som, nemám tam kaz? Išiel som za svojou zubárkou a povedal som jej o probléme. Skontrolovala zuby – nemám kaz. Asi máte citlivé zuby, povedala a odporučila mi nejaké zubné pasty, špeciálne na to. Kúpil som si jednu, skúšal niekoľko dní, vôbec nepomohlo. Kúpil som si druhú, ešte drahšiu ako tá prvá, nič nepomohlo. Vždy to tak bolo, že odrazu začala intenzívna bolesť celého radu dolných aj horných zubov až do polovice ústnej dutiny, bez toho, aby som niečo jedol, pil alebo žeby to bola reakcia na studené, či teplé jedlá. Počas dňa, večer alebo v noci, na čo som sa budil a nemohol spať, až kým to neprešlo, niekedy po hodine, či dvoch.

 

Manželka mi hovorí, budeme sa modliť a vyznávať uzdravenie v Ježišových ranách. Áno, samozrejme, ako som mohol na to zabudnúť. Veď píšem o tom vo svojich blogoch, zvlášť v  blogu Uzdravenie. Ale nepokladal som to za dôležité, myslel som, že je to len dočasná citlivosť zubov a kúpil som si pastu. Ale to vôbec nepomáhalo. Ani v lekárni mi nevedeli poradiť. A veru, zubné pasty nepomohli, lebo to nebola citlivosť zubov a tak to trvalo pol roka od augusta až do decembra, kým som nezačal s vierou vyznávať uzdravenie v Ježišových ranách. Príčinou bolesti bolo podráždenie nervu v ďasnách vplyvom vpichu injekcie  pri podávaní lokálnej anestézy. Preto ma bolel celý rad zubov a niekedy aj celá polovica ústnej dutiny, čo mi neskôr potvrdila aj moja zubná lekárka.

 

Vyznával som: Ježiš, ja verím, že si zomrel na kríži za moje hriechy. A tiež verím, že v tvojich ranách si nám vydobyl uzdravenie. Preto vyznávam, že v tvojich ranách mám uzdravené zuby, horný rad zubov, aj dolný rad zubov a nič ma nebolí. Nech sa tak stane v mene Ježiš.

 

Keďže nemôžem napísať niečo, čo by nebola pravda, lebo Boh mi je svedkom, pravdou je, že toto vyznanie som urobil len 2 – 3x a bolesť, ktorá ma trápila pol roka zmizla navždy preč. Ešte pred Vianocami som si kúpil do zásoby špeciálnu zubnú pastu na citlivé zuby, aby som mal, keď budú zavreté obchody. Už ju nepotrebujem. Ježiš je verný a jeho slová tiež. Opäť to funguje.

 

Viete, tieto slová, ktoré nám Ježiš dal a sú zapísané v Biblii, nie sú slová Miška a Janka, nie sú to slová významného prezidenta, či arcibiskupa, ale samotného Boha, ktorého slovo má moc tvoriť a meniť naše životy. Jeho slovo stvorilo svet. Jeho slovo z ničoho tvorí realitu. Vyznávajme Božie slová do našich životov, vyznávajme jeho prisľúbenia a tešme sa z moci Božieho slova a privilégií, ktoré majú jeho deti. Tí, ktorí veria v Neho.

 

Kde v Biblii nájsť verše, že nám patrí uzdravenie?  

 

Naozaj, on niesol naše choroby a naše bolesti ho obťažili. My sme si mysleli, že je ranený, Bohom doudieraný a opovrhnutý. On však bol prebodnutý za naše hriechy, zdrvený za naše neprávosti. Trest, ktorý nám priniesol pokoj, spočinul na ňom a pre jeho rany sa nám dostalo uzdravenie. (Iz 53, 4 – 5)

 

On sám na vlastnom tele vyniesol naše hriechy na drevo, aby sme odumreli hriechom a žili pre spravodlivosť. Jeho ranami ste boli uzdravení. (1.Pt 2, 24)

 

Koľko mal Ježiš rán na svojom tele? Nespočetné množstvo.

Každá jedna rana predstavuje chorobu, z ktorej môžeš byť uzdravený.

Niekedy stačí s vierou vyznať 2 - 3x, niekedy treba vyznávať 2 týždne, inokedy 2 mesiace alebo dlhšie. Nevzdávajme to.

 

 

 

 

©Mgr. Dario Máček

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo