Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. december 2017

Pravdu do RTVS!

Rakúsko a Austrália padla pri ochrane manželstva. Pri Rakúsku sa potvrdili naše obavy a stalo sa presne to, o čom sme hovorili. Súdy nerešpektujú vôľu občanov, ako sme to predvídali pred referendom. Ako to bolo v Austrálii? Vykúzliť z výsledku 6:4 „fenomenálne“ vyše 80 % víťazstvo dokážu iba redaktori RTVS.  V  RTVS zaznela čistá lož v tvrdení: „Jeho schváleniu predchádzal nezáväzný poštový prieskum, v ktorom vyše 80 % oprávnených voličov podporilo homosexuálne sobáše.“ Druhý názor na manželstvo v reportáži nedostal vôbec priestor. Ohlupovanie a klamanie národa nesmie  pokračovať!
Pravdu do RTVS!

Lož ako pracovná metóda

Aj v minulosti sme boli svedkami reportáží, ktoré mali našich občanov presvedčiť, akí sú hlúpi, či plní nenávisti, keď nedoprajú manželstvo párom rovnakého pohlavia.  My však stojíme vo veľkej úcte pred ľuďmi, ktorí nemôžu vstúpiť do manželstva. Môžu napĺňať iné cenné povolanie pre spoločnosť. Manželstvo však nie je poukážkou na práva a výhody, ale je výnimočným zväzkom muža a ženy pre rodenie a výchovu detí. Rovnosť, rešpekt a láska podporuje jedinečnosť manželstva. Aká  by to bola rovnosť, ak by všetci mali nárok na poľnohospodárske dotácie, bez ohľadu na to, či sejú alebo nesejú? Aký by to bol rešpekt, ak by sme nerešpektovali právo detí poznať svojho otca a mamu? Bola by to láska, ak by sme priali druhému životný štýl, ktorý mu škodí?

Vo štvrtok 7.12.2017 o 19:00 hod. sme sa v Správach RTVS  nedozvedeli pravdu, ale  propagandu. Ako to bolo naozaj? V nezáväznom poštovom prieskume podporilo zavedenie homosexuálnych manželstiev 61,60 % zúčastnených. Proti ich zavedeniu bolo 38,4 % zo zúčastnených voličov. Celková účasť v poštovom prieskume bola  79,52 % oprávnených voličov. (Austrálčania sú naučení hlasovať, pretože hlasovanie vo voľbách a v referendách je zo zákona povinné, zrejme preto v poštovom prieskume hlasovalo toľko voličov, hoci bolo dobrovoľné.) Ak už chcel redaktor vyjadriť absolútny počet oprávnených voličov, ktorí podporili homosexuálne sobáše, potom mal uviesť, že išlo o  48,83 %  všetkých oprávnených voličov. O ostatných oprávnených voličoch vieme iba to,  že boli proti alebo sa nezúčastnili.

Preto sme spustili  na portále podpisem.sk verejnú výzvu "Pravdu do RTVS", ktorou žiadame riaditeľa RTVS o zmenu. Dnes potrebujeme svedkov, nie poslucháčov.

Nevyváženosť a propaganda

V reportáži dostal priestor iba názor v prospech homosexuálneho manželstva. Obrazy ukazovali iba zástupcov, ktorí boli za zavedenie homosexuálneho manželstva. Kde je druhá strana? To má byť ten  rešpekt k rozmanitosti? Dozvedeli sme sa, že proti bolo 5 poslancov (v skutočnosti však boli štyria), ale nedozvedeli sme sa napríklad, že bývalý premiér Tony Abbott, ako aj ďalší  sa hlasovania nezúčastnili po tom, čo argumentovali proti zneniu  zákona.

Rešpekt, láska a rovnosť, ale nie pre tých, ktorí sú proti

Mediálne krásne namaľovaný obraz plný svetlých dúhových zajtrajškov má slabinu. Je to prelud a ten sa skôr či neskôr rozplynie. O čom mohla byť reportáž? Láska a rovnosť sa asi nevzťahujú na tých, ktorí sú proti. Tí čelia nenávisti. Jedna z troch matiek vystupujúcich v kampani proti homomanželstvám Pansy Lai dostala priamo vyhrážky, že bude zastrelená. Gay lobby začala petíciu za odobratie jej lekárskej licencie. Nedozvedeli sme sa o útokoch „lásky, rešpektu, diverzity“ na Austrálsku kresťanskú lobby (ACL), ktorá viedla kampaň proti homosexuálnym manželstvám.

Koncom minulého roka som sa dozvedel od svojich priateľov o atentáte na ACL. Našťastie boli v poriadku. V decembri 2016 bolo vedľa budovy ACL zapálené auto obsahujúce štyri 9 kg fľaše na propán. Požiar spôsobil 100,000 $ škody na kanceláriách ACL.  Obžalovaný Jayden Duong „nemiloval“ ACL a tvrdil, že by bol "šťastný, ak by ju zničil". Bol to bývalý súťažiaci v Mr. Gay Asian Pacific. Pred činom vyhľadával na internete témy "austrálska kresťanská lobby", "krajiny s manželstvom rovnakého pohlavia" a "bomby pod tlakom". Počas kampane súvisiacej s poštovým prieskumom austrálskeho zákona o manželských právach ACL dostala hrozby a podozrivé balíčky, čo si vyžiadalo evakuáciu 30 zamestnancov v poštovom centre v Canberry. Kancelárie ACL boli  obhádzané vajíčkami.

Deň po...

Hovorca Koalície pre manželstvo Lyle Sheldon uviedol:  „Austrálskemu ľudu bolo prisľúbené, že ich sloboda prejavu, sloboda náboženského vyznania a rodičovské práva  budú chránené v právnych predpisoch o manželstve rovnakého pohlavia, čo sa nestalo. Vieme, že v Austrálii existuje chuť potrestať tých, ktorí nesúhlasia s novou definíciou manželstva. Videli sme to pred začatím kampane, keď bol arcibiskup Julian Porteous ťahaný pred antidiskriminačný súd pre kázeň svojim veriacim...“

Uvažujme. Čo má väčší vplyv na  ľudí naša Ústava, alebo takéto reportáže? Akú silu má Ústava, keď je verejne vysmievaná v priamom prenose. Ak RTVS podporuje protimanželskú kultúru v čase demografickej smrti národa, kto bude budovať manželskú kultúru? Po pravde je hlad.

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD.

Predseda

Aliancia za rodinu 

Výsledky austrálskeho poštového prieskumu

Malo by byť právo zmenené tak, aby dovoľovalo párom rovnakého pohlavia manželstvo?

 

Hlasy

 %

Inzercia

 Áno

7,817,247

61.60%

 Nie

4,873,987

38.40%

Platné hlasy

12,691,234

99.71%

Neplatné alebo prázdne hlasy

36,686

0.29%

Celkový počet hlasov

12,727,920

100.00%

Celkový počet registrovaných voličov/účasť v %

16,006,180

79.52%

Odporúčame

Blog
Pietruchovej kráľovstvo krivých zrkadiel

Pietruchovej kráľovstvo krivých zrkadiel (výber z blogov)

Medzi liberálnymi kruhmi asi vládne nesmierna nervozita, ak sú ochotní vyrážať do boja proti modliacim sa katolíkom v kostoloch. Nebojte sa! Opakuje často Maroš Kuffa. Tento boj sa však patrí viesť slušnými zbraňami. Pani Pietruchová by ako štátny úradník mala byť nezávislá a odosobniť sa od nenávisti voči cirkvi a konzervatívnym názorom. Mala by si zachovávať aspoň základný morálny kredit a úctu k pravde. Vyzerá to trápne, ak sa vkladajú do úst vymyslené nepravdy. Maroš Kuffa a Pavol Vilček pomáhajú týraným ženám niekoľkonásobne výraznejšie ako mnohí iní, ktorí sa len predvádzajú, ako bojujú proti týraniu žien.