Krížobijci na slovenský spôsob

Krížobijci na slovenský spôsob

Keď LIDL vymazal z veží ortodoxných chrámov kríže, tak to vysvetľoval nemastno, neslano. Keď vo Francúzsku nad sochou pápeža išli odstraňovať kríž, tak bola z toho medzinárodná hanba. A čo Slovensko? Zaostáva, alebo sa zaradilo?

Slovensko sa v základnom zákone – Ústave, ktorou sa toľko hrdíme, že máme na to deň pracovného voľna – priznávame sa k tradíciám našich otcov a dedov, teda ku kresťanstvu, ktoré nám priniesli svätí bratia Cyril a Metod.

Začal advent, teda obdobie pred Vianocami. Predbiehame sa vo vianočných trhoch, hoci deň pred Vianocami sa búdy s vareným vínom, pochúťkami a ozdobami zatvárajú. O tom nechcem písať, na to upozorňujú iní. Súčasťou vianočných trhov na bratislavskom hrade je aj svetelná hra na veľkej bielej ploche západnej steny. Minulý rok boli prítomné náboženské symboly, adventný veniec s postupne sa zapaľujúcimi sviečkami, anjelom s trúbou, a prípadne zvoncami. Tento rok máme namiesto toho zopár stromov a padajúci sneh. To sú asi jediné stromy, ktoré po kalamite spôsobenej holorubmi zostali. Nech ľudia, občania vedia, ako jedle a smreky vyzerali.

Sme ozaj tak moderní, aby sme sa museli až tak neutrálne správať? Koho anjel s trúbou už len mohol uraziť? Z každej strany počuť výzvy proti extrémizmu. A toto nie je extrémizmus par excelance?

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo