Čo sa nedá nepovedať k Fiľovmu doktorátu

Čo sa nedá nepovedať k Fiľovmu doktorátu

Veľactení, magnificentní a honorabilní čitatelia Postoja!

Dovoľte mi, prosím, pri vzácnej príležitosti schválenia udelenia čestného doktorátu jeho peňažitosti docentovi doktorovi Milanovi Fiľovi zacitovať prenesmierne výstižné slová hovorcu Spišskej diecézy Petra Majdu. Vyslovil ich pre agentúru SITA v novembri 2013:

„Spišská diecéza sa prostredníctvom médií dozvedela o zámere autorov knihy Vyznanie darovať finančný výťažok z predaja tejto publikácie na činnosť fary a Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach. Spišská diecéza veľmi pekne ďakuje autorom za ich záujem o dielo dobročinnej lásky v Žakovciach, avšak aj v tomto prípade platí morálny princíp: Účel neposväcuje prostriedky. Preto ich peniaze prijať nemôžeme.“

Tu by sme azda mohli skončiť. Nedá mi však nepoložiť rečnícku otázku: Platí tento princíp v každom prípade?

Keďže na rečnícke otázky sa nepatrí odpovedať, prejdem rovno k odpovedi tým, ktorí by na ňu chceli odpovedať nesprávne. Dovolím si pritom opätovne vypomôcť citátom povolanejšieho a slovami prorektora profesora Františka Trstenského  vyššie spomenutým pripomenúť, že „účelovo vnášajú konšpirácie s cieľom spochybniť a znevážiť našu inštitúciu“. Zásadné vyjadrenie zaznamenala Pravda 28. novembra 2017.

Jeden z konšpirátorov Peter Olekšák vo facebookovom komentári k statusu konšpirátora Imricha Gazdu vyjadril mienku, že „prichádza čas prorokov“. Pre tých je typické, že sa nechávajú zabíjať pragmatikmi. Pre princípy.

Dovoľte mi teda na záver nepoložiť rečnícku otázku.

Ďakujem.

 

Foto: Flickr.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo