Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. novembec 2017

Katolícka škola bez otca a mamy

. Nebezpečenstvo gender ideológie sa neustále zväčšuje adekvátne k tomu, ako rýchlo a atraktívne sa dokáže šíriť zlo. Pre človeka uznávajúceho tradičnú rodinu zostáva stále nezodpovedaná otázka ako ochrániť naše deti pred budúcimi útokmi, prípadne možnou diskrimináciou a prenasledovaním. Vychádzam z Dreherovej knihy „Benediktova voľba“ a citujem slová Kinzera: „.........existuje skutočná potreba kultúrneho oživenia a obnovy nie mimo cirkvi ale vo vnútri cirkvi, ktorá sa musí udiať pred tým, ako by sme mohli uvažovať o oveľa dlhodobejších cieľoch“.

Obnova vo vnútri cirkvi je naozaj východisková poloha, bez ktorej nemôžeme vykročiť a plánovať účinnú obranu našich morálnych postojov. Nové podmienky si vyžadujú obozretnosť a odvahu čeliť „politickej korektnosti“, ktorá sa nám plazivo podsúva a strháva nás s prúdom tak, ako sa to nedávno stalo na katolíckej škole vo Veľkej Británii. Išlo o to, že na katolíckych  školách v Anglicku a Walese vyčiarkli z prihlasovacieho formulára označenie “otec“ a „mama“.  Tolerancia pri testoch nie je ničím zvláštnym. Ťažkosti však nastali, keď riadiace školské centrum Office of the School Adjudicators (OSA) označilo formuláre na katolíckej Holy Ghost school v Londýne za „diskriminujúce“ homosexuálov a samostatne vychovávajúce matky. Nespokojnosť vyvolal formulár s uvedením „otca“ a „matky“ s dodatkovým formulárom pre jednu rodičovskú stránku alebo pre výchovou poverenú osobu.

Patričný nedostatok uzavrel sudca Peter Goringe tým, že bez bližšej špecifikácie „rodičovskej stránky“ by škola mohla použitím slov „mama“ „otec“ spôsobiť určité obmedzenie. Inak povedané: ak formulár použije „otec“ „mama“ môže vzniknúť dojem, že iba otec a mama sú právoplatnými rodičmi. Tak by sa mohli cítiť diskriminovaní homosexuáli, rozvedení, spolužijúci, adoptívni rodičia a iní, ktorí chcú poslať svoje deti do katolíckej školy. Čo je však nadovšetko zarážajúce, školský úrad patriaci pod Biskupskú konferenciu Anglicka a Walesu oznámil, že označenie „otec“ „mama“ musí z prihlasovacieho formulára zmiznúť. Namiesto tohto označenia sa má používať slovo „rodič“, čo je výraz genderového byrokratického slovníka. Navyše Katolícky úrad ubezpečuje, že v „úzkej spolupráci“  s diecézami a štátnym OSA vypracuje nový formulár, ktorý bude zákonnú normu rešpektovať, čo znamená, že slovo „otec“ „mama“ sa nebude viac používať.

Tento prípad z reálneho spoločenského prostredia jasne demonštruje taktiku a stratégiu gender ideológie, ktorá využíva verbálne označenie na presadenie svojej zvrátenej vízie sveta. Akoby sa dali prvé slová „otec“ „mama“, ktoré vyslovujú detské pery od vzniku sveta, vymazať z mysle normálneho človeka, ktorý nepokľakne na kolená pred sudcom alebo byrokratickým aparátom, ale považuje mamu otca za podstatu svojho bytia. Obnova vo vnútri cirkvi je preto nutnou predprípravou na časy, keď bude sila a odvaha plávať proti prúdu našou jedinou záchranou.  

Inzercia

Odporúčame

Blog
Poďme voliť

Poďme voliť

Poďme voliť V čase pred voľbami v Českej republike počuť aj hlasy, ktoré nezaznievajú ostentatívne v médiách ani ich nepočuť z úst popredných českých predstaviteľov. Tieto slová však majú veľký duchovný náboj a ukazujú cestu, po akej treba ísť, aby sme zachránili to najcennejšie, čo sme dostali ako nezaslúžený dar od Boha a to je naša sloboda. Jedine slobodné prostredie môže vytvoriť podmienky na rozvoj našej náboženskej a kultúrnej identity. A to platí pre oba národy. Aj my na Slovensku nechceme, aby sme vlastným pričinením prišli o slobodu a ocitli sa v novej totalite, nech by sa nazývala akokoľvek. S dovolením bývalého veľvyslanca Českej republiky pri Svätej stolici uvádzam jeho výzvu ku víkendovým voľbám v Českej republike. Aj nám na Slovensku má čo povedať.

Blog
Quo vadis pokrok?

Quo vadis pokrok?

Ľudstvo sa už niekoľko storočí borí s priemyselnou revolúciou, ktorá na jednej strane prináša pokrok no na strane druhej neustále zvyšuje riziká spojené zo sociálnymi aspektami ľudskej spoločnosti.