Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. novembec 2017

Pripadám si ako zakázaná Slobodná Európa (Tak toto ste asi nepočuli)

11. novembra prešiel Varšavou tradičný Pochod nezávislosti, ktorým si Poliaci pripomenuli 99. výročie získania slobody spod útlaku Ruska, Nemecka a Rakúsko-Uhorska. Poliaci sú na svoju históriu právom hrdí. V boji za nezávislosť a slobodu položili milióny životov a tento deň všetky tie zápasy symbolicky završuje.
Pripadám si ako zakázaná Slobodná Európa (Tak toto ste asi nepočuli)

     Pochod mal tohto roku inú atmosféru, než to bývalo zvykom za vlády Občianskej platformy Donalda Tuska. V tých rokoch dochádzalo pravidelne k provokáciám zo strany zvláštnych civilov, následne sa polícia snažila pochod rozháňať a lídrov vypočúvať a trestať.

     Tento rok bol pochod pokojný, bez incidentov, bitiek či zadržaní. Zúčastnilo sa ho 60 tisíc ľudí, prevažne úplne bežných občanov, ktorí si prišli uctiť pamiatku obetí a tešiť sa zo slobody. Niesli tisíce poľských zástav, modlili sa ruženec, spievali gregoriánsky chorál a iné náboženské piesne. Na čele sprievodu niesli ústredné heslo tohtoročného podujatia "My chceme Boha". Nám je to asi pomerne vzdialená predstava, keď si vybavíme, ako sa staviame k našej oslave 28. októbra či ako vyzerali naše námestia minulý týždeň, v deň takého významného sviatku, akým je 17. november.

     Čo však nedalo spať predstaviteľom liberálnych politických nádorov, pardón, názorov v EU, bolo využitie slobody slova niekoľkými stovkami nacionalistických grázlov so štyrmi xenofóbnymi transparentmi, vrátane akéhosi Milana Mazureka. Ten sa zapálenou poľštinou, krvou podliatymi očami a zaťatými päsťami dušoval, že nikdy nezradí kresťanskú vieru, ktorej sa, ako píše Ján Benčík, vzdal v roku 2011. Ale aby som bol spravodlivý, pán Benčík tiež nie je objektívny, vo svojom článku uverejnil z pochodu jednu fotku, z ktorej mu vyplynulo, že Varšava skôr pripomínala Mordor, než kresťanský pochod. Tým sa priklonil na stranu oných európskych (a iných) liberálov, ktorí videli a počuli, čo sami chceli.

     Pre tých, ktorí chcú počuť a vidieť pravdu, ostávam, zdá sa, bohužiaľ, zase len ja... Už si pripadám takmer ako Slobodná Európa za komunizmu. A čo tí, ktorí berú peniaze za to, že nás majú objektívne informovať? O čom písali po tieto dni? Spomeňte si sami, čo ste o Poľsku čítali uplynulý týždeň. Ale asi nie toto:

     Rozpajedený liberál liberálov Guy Verhofstadt (aktívne angažovaný aj v Paradise Papers) vzal na svoje plecia zodpovednosť a rovnako ohnivým zápalom ako onen Mazurek vykričal Poliakom priamo z EP, že „len 300 km od Auschwitz-Birkenau prešiel pochod tisícov fašistov, neonacistov a prívržencov vyzdvihovania bielej rasy...“. Úbohosť? Zlomyseľnosť? Podlosť? Zvrátenosť? Sadizmus?

Ľudia, ktorí sa pochodu zúčastnili a sú potomkami obetí fašistov z 2. svetovej vojny, Verhofstadta za tieto provokatívne a poľskofóbne útoky žalujú.

     Zviditeľnil sa aj ďalší prominentný liberál, bývalý hovorca Hillary C. – Jesse Lehrich, ktorý sa s tým „nepáral“ a s prehľadom na Twitteri napísal rovno o 60-tich tisícoch nacistov pochodujúcich Varšavou.

     No a takýchto a podobných hodnotení pochodu bola plná Európa. Aj slovenské mainstreamy, ako inak...

     Azda sa Poľsko pomaly ale isto stáva vyvrheľom Európy, Európy čistej, federatívnej, jednomyseľnej, beznárodnej rasy? To má byť náš cieľ?

     Ján Pavol II. pokladal rozdiely v Európe za pozitívum. Povedal, že "rozdielnosť kultúr je bohatstvo, ktoré treba spravovať". Nečudo, že liberáli majú opačný názor, keďže všetko podstatné stavajú na hlavu.

     Ale aspoň tí, ktorí sa považujú za konzervatívcov, teda tí, čo si vážia skutočnú pravdu a skutočné hodnoty, nech si urobia názor na základe záberov, ktoré uverejňujem so súhlasom autora – novinára Marcina Rolu z  televízie Wrealu24. Marcin prešiel celým pochodom, hľadal v ňom tých fašistov a zverejnil o tom 85-minútové video. Zábery sú screeny z jeho videa.

     Vyhlasujem súťaž – kto tu nájde fašistu – nech sa ozve, za každého mu dám... tri body:-):

Inzercia

Odporúčame

Blog
Jana Eyrová oslavuje 170. narodeniny

Jana Eyrová oslavuje 170. narodeniny

Ešte ako dievčaťu mi priateľka zvykla nadhodiť otázku: „Vieš, čo by bolo dobre?“ A obidve sme so smiechom pripojili odpoveď „Keby si si prečítala Janu Eyrovú“. Detská fráza naznačuje, že aj autorka príspevku podľahla čaru jedného z najznámejších ľúbostných príbehov všetkých čias.