Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. novembec 2017

Bráňte našu Ústavu!

Pred Súdnym dvorom Európskej únie prebieha prípad Coman et al, v ktorom sa rozhoduje či  definícia pojmu "manžel" a  "členovia rodiny" v smernici EP a Rady o slobodnom pohybe osôb zahŕňa aj "manželov" rovnakého pohlavia. Ak súd rozhodne, že zahŕňa aj páry rovnakého pohlavia, potom táto interpretácia bude záväzná pre všetky členské štáty EÚ. V praxi to znamená, že štáty budú nútené uznať "manželstvo" osôb rovnakého pohlavia  uzatvorené v cudzine, hoci je to v rozpore s ich domácim a ústavným právnym poriadkom.
Bráňte našu Ústavu!

Do 9. novembra 2017  sa môžu štáty prihlásiť k ústnej intervencii na Súdnom dvore Európskej únie v tejto veci. U nás táto kompetencia patrí pani zástupkyni SR pred súdmi EÚ JUDr. Ricziovej  na Ministerstve spravodlivosti SR.

Vyzývame pani ministerku spravodlivosti Žitňanskú, aby nezanedbala ochranu  našej Ústavy a intervenovala v pred Súdnym dvorom EÚ v prospech zachovania suverenity Slovenska v oblasti ústavnej ochrany manželstva.

Bohužiaľ  na medzinárodných fórach sa o nás verejne šíri chýr, že Slovensko  je neochotné brániť svoju Ústavu  a suverenitu vo veciach manželstva muža a ženy. Mali by sme však brániť našu možnosť slobodne rozhodovať čo manželstvo je  a čo nie je.

Za krátky čas sa dozvieme, či sa Súdny dvor Európskej únie rozhodne obetovať na tom predivnom súdnom oltári  to najcennejšie čo v našich Ústavách máme – manželstvo muža a ženy. Ale práve teraz ministerstvo spravodlivosti a  zástupca nášho štátu rozhodne, či sa ako štát budeme len nemo prizerať, ako sa to deje.

A čo my? Môžeme sedieť so založenými rukami, prečítať si ďalší blog, alebo môžeme:

-         ešte dnes napísať krátky osobný mail pánovi premiérovi Robertovi Ficovi, pánovi predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi a pani ministerke spravodlivosti  Lucii Žitňanskej a požiadať ich, aby nezanedbali ochranu suverenity Slovenska a zabezpečili intervenciu SR v prípade Coman na adresy:

Predseda vlády SR: premier@vlada.gov.sk

Predseda NR SR: tlacove@nrsr.sk

Inzercia

Ministerka spravodlivosti: tlacove@justice.sk; minister@justice.sk;

-   podpísať petíciu „Bráňte Ústavu SR“ na tomto linku.

-   zatelefonovať svojim známym politikom, aby zavolali pani ministerke spravodlivosti SR a jej nadriadeným.

Urobíme to, alebo sa budeme tiež len nemo prizerať?

Anton Chromík 
Predseda Aliancie za rodinu

 

PS: V Rumunsku viac ako 3 milióny ľudí podpísalo petíciu, ktorou žiadali, aby sa do Ústavy Rumunska zakotvilo manželstvo muža a ženy ako u nás. Práve prebieha legislatívny proces a do toho padne žaloba dvoch mužov, ktorí sa zosobášili v zahraničí a žiadajú uznať manželstvo v Rumunsku. Otázka sa dostala až na Súdny dvor Európskej únie. V Rumunoch narastá frustrácia zo sabotovania a zasahovania do demokratického procesu prijímania Ústavy. Túto informáciu som sa dozvedel pred pár hodinami.

Odporúčame

Blog
Belgický návod na detský sex

Belgický návod na detský sex

Belgická výstavná loď "ľudských" práv nabrala plnou rýchlosťou smer priamo ku dnu, ak to dno už dávno neprerazila.  Anglický Daily mail, ale aj nemecké či rakúske noviny píšu o bizarnej webovej stránke. Stránka "Alles over seks" ("Všetko o sexe"), vznikla vo Flámsku a  mala byť určená pre deti od 15 rokov, ale bola podľa médií tiež odporúčaná pre 7 ročné deti!  Počujete dobre!  Deťom sa odporúča masturbácia, dieťa sa dozvie všetky techniky súlože, vrátane análneho styku, všetko aj s ostrými  kresbami, ktoré odhaľujú skutočne všetko. Kreslené tvrdé porno. Ilustrácie považujem za nezverejniteľné. V reklame na túto stránku sa dievča a chlapec s ústami plnými semena „dozvedia“, čo  s ním urobiť. Nechýbajú "novinky" vo vyučovaní pokročilých sexuálnych techník, ako sú "kolibrík", "krútenie a krik" a "hlboká jaskyňa".

Blog
500 rokov hlúpeho nedorozumenia

500 rokov hlúpeho nedorozumenia

Reformáciu už hodnotilo a do konca roka ešte bude hodnotiť veľa ľudí. Napriek tomu dúfam, že môj pohľad sedliackeho rozumu nebude krokom mimo. Celá podstata rozkolu mi pripadá len ako nešťastné nedorozumenie – aspoň vo vieroučnej rovine.