Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. október 2017

Koho nevoliť?

Predstavte si, že vidíte malé dievčatko, čo práve ide zo školy s veľkou taškou po ulici v Bratislave. Zrazu pri ňom zastane šedá dodávka. A nejakí ľudia ju začínajú do tej dodávky strkať. Čo urobíte? Verím, že budete kričať! Kto ste mocnejší, prídete a možno to dievčatko vytrhnete týmto ľuďom z ruky. Možno budete musieť použiť aj silu. Ženy, vy sa budete biť ako levice. Podarí sa Vám ju zachrániť. Ale na ulici budete počuť hlasy: Čo tu vrieskate! Na to mám iba jednu odpoveď. Boli sme motivovaní láskou alebo nenávisťou? Verte, že láskou k dieťaťu. Nechápem skôr ticho, keď sa dejú podobné veci.
Koho nevoliť?

Aliancia za rodinu pred kampaňou vydala tlačovú správu k voľbám do VÚC. Denník Pravda  k nej vyhlásil: „S obvineniami aliancie sa nestotožňuje ani Droba, ktorý sa k osobe Antona Chromíka vyjadril na svojom Facebooku. „Župa nie je ani liberálna, ani konzervatívna. Buď funguje pre ľudí tak ako má, alebo nefunguje. Čo samozrejme nebráni jednému bigotnému a fanatickému šíriteľovi nenávisti obúvať sa do mňa v kampani,“ napísal.“ 

Ftáčnik pre Denník N potvrdil:„„Tento môj postoj nepokazí žiadna Aliancia za rodinu, pretože ho vnímam ako ľudskoprávny a demokratický postoj. A ak niekto chce obmedzovať tieto práva a chce vyhlasovať členov tejto komunity za chorých, tak sú to pre mňa neakceptovateľné vyjadrenia,“ hovorí Ftáčnik.“

Čo na to Aliancia za rodinu? Nikdy nebudeme vystupovať proti ľuďom, s homosexuálnym cítením. Vážime si ich. Majú dosť svojho trápenia. Mnohí si ctia rodinu, otca a mamu. Mnohí pomáhajú svojim blízkym. Neurobme tú chybu, že na nich budeme váľať vinu za požiadavky, ktoré oni nepodporujú. Ale tiež nemlčme, keď sa šíri zlo.

Vnesme trochu logiky do obvinení zo špinavej kampane a vyviňovania sa našich politikov, ako dobre oni mysleli svoju účasť na Dúhovom Pochode a že oni nie sú proti otcovi a mame.

a) Dúhový pochod a jeho organizátori majú medzi svojimi cieľmi adopcie detí.

b) Ftáčnik a Droba podporili Dúhový pochod.

c) Čo podporili Ftáčnik a Droba?

d) Patrí im otázka dieťaťa na billboarde?

Preto obom kandidátom odporúčam, aby v budúcnosti nechodili napríklad na pochod, ktorý má medzi cieľmi vystúpenie z EÚ a nerečnili na ňom, ak v skutočnosti chcú v EÚ ostať.  Naivita je politický prúser. Hlavne pre nás občanov, ktorí budeme niesť následky ich naivných rozhodnutí. Alebo je to ešte horšie ako naivita? V oboch prípadoch by naša mozgová kôra mala dať podnet našim rukám, aby obišli mená týchto kandidátov na hlasovacom lístku.

Požiadavka Gay pridu na adopcie je šokujúca a extrémistická. S deťmi sa experimenty nerobia. Dieťa nemá mať právo na to, aby niekoho na svete volalo otec  a mama? Vážený pán Ftáčnik a Droba, toto nie je žiadna rovnosť a ani rešpekt! Dieťa nemá  mať  otca a mamu  napríklad preto, lebo si ho dá niekto pre uspokojenie svojich emocionálnych túžob „vyrobiť“  ako tovar na objednávku a vynosiť chudobnou matkou v treťom svete? Toto je úcta k človeku? To je na plač. Bohužiaľ toto sa deje v mnohých štátoch už dnes. A niekto povie o našej kampani, že je špinavá. Špinavá nie je naša kampaň. Špinavé je to, čo sa deje.  

Kampaň bola dobrá aj preto, lebo ste sa zas všetci dozvedeli, čo si myslí Droba  a Ftáčnik o konzervatívnych  názoroch. Ak si myslíte, že na župe nevadí či je niekto kovaný liberál, veľmi sa mýlite. Župan má pod sebou školy. Má vplyv na menovanie riaditeľa školy. A tak môže ovplyvniť, čo sa budú učiť Vaše deti.  Ani my by sme nemali trpieť naivitou.

Náš zážitok s Drobom bol intenzívny aj pri boji proti hazardu. Možno si poviete, čo to má s rodinou? No veľmi veľa. Keď vidíte tie zničené rodiny, zadĺžení otcovia, ktorí sa hádžu pod vlak. Ich deti, ktoré sa z toho nikdy nespamätajú. Nezabudnete. A potom zrazu vidíte, ako pán poslanec Droba v parlamente zoberie ľudí z  hazard lobby do parlamentu. A ľudia, ktorí prišli podporiť obmedzenie hazardu ostali stáť vonku. Aj vďaka nemu musia robiť  Bratislavčania a celé Slovensko pajácov a podpisovať petície, zoháňať  30 % podpisov, keď chcú zakázať hazard, lebo on hlasoval za to, aby sa obmedzilo právo obcí zakázať hazard samostatne.  Pri všetkej úcte k Bratislavčanom a všetkým iným mestám nepotrebujeme takéhoto poslanca a nepotrebujeme ho na župe. Čo je na tom bigotné?

Keď už hovoríme o tom, myslíte si, že tí, ktorí sa postavili pri hazarde proti 136 tisícom Bratislavčanov a proti  tisícom Ružomberčanov majú akúsi sebakontrolu? Nie nemajú, veselo kandidujú aj do župy! Pozrite si zoznam. A prosím aspoň tých, ktorým na tom záleží, aby si ho pozreli dobre, vytlačili a priniesli si do volebnej miestnosti. Voľky nevoľky, treba priznať, že osud našich krajov závisí od toho, koho budete „voliť“ a „nevoliť“.

Ak sa Vám tento článok páčil hlasujte zaň na tomto linku. Prečíta si ho viac ľudí.

Inzercia

 

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD.

Aliancia za rodinu

predseda

 

PS1:

Verejne vyzývam pána Ftáčnika, aby dokázal, kedy  som ja alebo iný hovorca Aliancie za rodinu označil členov komunity LGBTI za chorých! Ak sa naozaj cíti byť slušný človek mal by sa ospravedlniť.

PS2:

Vďaka všetkým, ktorí sa nás zastali v diskusii na Pravde. Obvinenia Weisenbachera  z dávania do plynu, neonacizmu či podpory Kotlebu Alianciou za rodinu sú fakt za čiarou. Štát je ten, ktorý organizuje voľby a registruje strany a ich kandidátov.  Nie my. Čo dokázal Weisenbacher?  My sme dokázali,  že všetci kandidáti podpisom Deklarácie za rodinu podpísali záväzok, ktorým uznali rovnosť všetkých ľudí a ich právo na dôstojnosť, bez ohľadu na ich rasu, náboženstvo, národnosť alebo politické presvedčenie. A  tým sa môžeme pochváliť na rozdiel od Weisenbachera.

Aliancia za rodinu, Sídlo: Gorkého 15, 811 01 Bratislava, IČO: 42357934

 

 

Odporúčame

Blog
Rýchlokurz prežitia ...v manželstve

Rýchlokurz prežitia ...v manželstve

Zapíšte si do diára deň 24.6.2017. Ako vychovať deti a nezblázniť sa? Čo potrebuje chalan, aby sa stal mužom a otcom? Máte radi gospelovú hudbu? Kapucíni, Janais, G.O.D.S., SÁBA, TIMON... Spojte príjemné s užitočným! Ideme do Tatier na Father´s Fest ZA JAZEROM 2017.

Blog
Evolučná teória a postoj Katolíckej Cirkvi

Evolučná teória a postoj Katolíckej Cirkvi

Diskusie a polemiky ohľadom evolučnej teórie neutíchajú ani po vyše 150 rokoch od vydania prelomového diela anglického prírodovedca Charlesa Darwina O pôvode druhov. Pokúsim sa načrtnúť prinajmenšom základné body evolučnej problematiky. Rovnako chcem poukázať na to, že Učiteľský úrad katolíckej Cirkvi nikdy evolučnú teóriu oficiálne neodsúdil.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.