Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. október 2017

Pápež zlý, Sme rodina dobre, KDH zle, AFD dobre, Mazurek počkáme...

Bojím sa, že nebude dlho trvať a dočkáme sa z pera zatrpknutého PR poradcu aj článku s polepšeným hriešnikom Kollárom a neskôr, prečo nie aj s niekým od Kotlebovcov. Však tradičná rodina, poriadok, národ atď...Naši, sú to naši.
Pápež zlý, Sme rodina dobre, KDH zle, AFD dobre, Mazurek počkáme...

Závisť a nenávisť sú dve zničujúce vlastnosti a emócie človeka. Dokážu človeka zničiť, urobiť mu zo života peklo. A žiaľ, aj druhým, ktorí  sú v blízkosti človeka „obdarovaného týmito vlastnosťami.“

PR poradca z konzervatívneho portálu je zatrpknutý a nenávidí. Zatiaľ je to iba tak „soft“. Chcem však veriť, že to u neho neprerastie do zničujúcej nenávisti. Nikto mu neuznal genialitu a schopnosť byť najmúdrejší a predseda kresťanských demokratov, ten nevzdelanec z lazov si dokonca dovoľuje byť k nemu kritický.

Pápež František mu nie je dosť dobrý, ale Sme rodina mu nevadí. Z Milana Krajniaka dokonca vytvára nejaký etalón, maják, okolo ktorého by sa mal točiť nejaký ten „vesmír“. Viacerí kresťania z kresťanskej strany mu nie sú hodní ničoho, iba ak opovrhnutia. Sú nehodní jeho pohľadu, lebo odmietli jeho svet.

V deň volieb v Nemecku sme sa z jeho pera dočkali PR článku na nemeckých extrémistov AFD.

Slovenská imigrantka žijúca v Nemecku nás v ňom poučuje, ako nerozumieme dobrému, kultúrnemu odkazu strany, ktorá programovo nenávidí imigrantov. Aká absurdita? V  článku sa dozvieme, že AFD je za podporu tradičnej rodiny, teda je „naša“, ale v už inom článku na inom portáli sa dozvieme, že ich volebná líderka žije v lesbickom vzťahu a v takom s partnerkou vychovávajú dve deti.

Nuž, neviem. Nerozumiem. Vy rozumiete?

Vadí mu moje murovanie. Je nehodné kresťana. Je murovanie nehodné kresťana? Dokonca som sa najnovšie dozvedel, že murovanie ničomu nepomohlo, lebo boj s nebankovkami bol „širší politický koncenzus v parlamente“.

Nie, nebol to koncenzus. Bolo to murovanie, ktoré pomohlo desaťtisícom ľudí na Slovensku. Nech pána Danišku aj roztrhne od zlosti, nenávisti alebo závisti. Áno, bolo to murovanie, nehodné „kresťana“ v jeho ponímaní, ktoré pomohlo ľuďom, biednym ľuďom. Mimochodom, keď som riešil problematiku úžery - nebankoviek, musím s hrôzou povedať, že som stretol veľa ľudí „preniknutých kresťanskou láskou či pochopením“, ktorí mi povedali: „....však tí ľudia /myslím obete úžery/ mali čítať poriadne tie zmluvy.“

Pokrytectvo, farizejstvo, pýcha, lenivosť sú hriechy a pokiaľ chceme, aby ľudia znova uverili v kresťanskú politiku, musíme sa ich vyvarovať.

Bojím sa, že nebude dlho trvať a dočkáme sa z pera zatrpknutého PR poradcu aj článku s polepšeným hriešnikom Kollárom a neskôr, prečo nie aj s niekým od Kotlebovcov. Však tradičná rodina, poriadok, národ atď...Naši, sú to naši.

Inzercia

Trebárs taký rozhovor s polepšeným hriešnikom Mazurekom, to by bolo lajkov a dobrovoľných prispievateľov. Však?

Veď Miňo Mazurek diskutuje za stolom, na ktorom je pripnutý banner „Za Boha, za národ“. No nie je to krásny príbeh, príbeh niečoho tradičného, slovenského. Príbeh odvahy, pokory, krásy, príbeh hodný zverejnenia. Také slovenské AFD. Ono to chvíľu ešte potrvá , nejaká agentúra musí ešte Mazureka skultivovať, musí sa vytvoriť argumentárium, prečo vystúpil z tej nehodnej cirkvi, ale ktovie, možno sa v rozhovore s PR poradcom  vzájomne utvrdia v tom, že na vine bol pápež František a KDH.

Nezápasím s novinárom, nikdy by som to nerobil, ale som kritický k človeku, ktorý robí PR pre Sme rodina a programovo vytvára konflikt.

Ako by sa zišiel nejaký ten konflikt v KDH, však? Vyrobíte? Aké sú inštrukcie?

Vrátim sa k názvu textu a skončím.

Pán Daniška, ja na rozdiel od vás obdivujem pápeža Františka, a nielen preto, že je pápež. Veľa som o ňom čítal, predstavte si, viem aj čítať, a o to viac ho obdivujem. Pápežove slová „... A pastier musí byť cítiť ovcami“ nikto neprekoná.

Nie, nikdy nebudem spolupracovať s B. Kollárom a jeho ľuďmi. Nie, ja nikdy. Mám na to veľa dôvodov. Nikto ma k tomu nedonúti. A už vôbec nie vaše PR aktivity- články.

AFD môže mať rovnako ako kotlebovci v programe „rodinu“ , ale rodina nie je to, že máme plný hrniec preto, že sme iného udali, naložili do vagóna a zničili mu život alebo sa len tvárili, že nevidíme, nepočujeme.

Mne by z takého hrnca nechutilo. Viem, že veľa ľuďom áno, ale mne nie.

Odporúčame

Blog
Sťahujem sa na východ

Sťahujem sa na východ

Presťahujem sa na východ Slovenska a budem vytrvalo chodiť po obciach Prešovského kraja rozprávať sa s ľuďmi a presviedčať, že to myslíme úprimne. Aby som aspoň takou krídelnou podporou pomohol priniesť zmenu.

Blog
Kto nesmie chýbať pri blahorečení Zemana? Korbuly!

Kto nesmie chýbať pri blahorečení Zemana? Korbuly! (výber z blogov)

Prvý slovenský kňaz, prvý slovenský salezián, no rovnako aj učiteľ chémie a vychovávateľ. Muž s týmito atribútmi s menom Titus Zeman bude vyhlásený za svätého. Pápež František pri schválení jeho blahorečenia nepotreboval získať žiadne materiály o zázrakoch na jeho príhovor. Vyhlásil ho za mučeníka. Veriaci na Slovensku môžu byť vďační za tento dar svätca. Spoločnosť (za pomoci historikov, politológov...) sa pýta: "Kto z neho urobil mučeníka? Aká doba? Dá sa nájsť konkrétne meno?" Môžeme nájsť desiatky, stovky mien. No jedno bije do očí: sudca Pavol Korbuly.