Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. september 2017

Gratulujeme, pani Merkelová!

Ako sa dalo čakať, už štvrté volebné víťazstvo Angely Merkelovej vyvolalo na slovenských diskusných fórach vlnu negatívnych komentárov. Pohybujú sa na škále od sklamania, cez pochmúrne predpovede do budúcnosti až po neúplne skrývanú nenávisť.

Považuje sa za nesporný fakt, že utečenecká kríza vznikla kvôli jej pozvaniu imigrantov do Európy. Aké sú však fakty?

Angela Merkelová vyslovila tú neslávne známu vetu 31.08.2015.

http://forum24.cz/evropa-to-zvladne-pronesla-merkelova-ve-sve-zivotni-reci/

V Európe už boli vtedy státisíce utečencov.

http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/7203832/3-04032016-AP-EN.pdf/

(Modrý graf na konci článku. Stĺpiky sú celkové čísla, čiara mesačné.)

Len v Maďarsku ich bolo vyše 170 000.

http://assets.pewresearch.org/wp-content/uploads/sites/2/2016/08/PGM_2016.08.02_Europe-Asylum-02.png

Inzercia

Nemali kde ísť, potom ich Nemecko prichýlilo. Zato si ono a jeho kancelárka vyslúžili nadávky.

 

Za samozrejmé sa tiež považuje to, že cieľom utečeneckej krízy je islamizácia Európy. Ponechám stranou logiku tých, čo veria, že ľudia, ktorým islamisti vypálili dom a vyvraždili pol rodiny, prichádzajú do Európy islamizovať. Aké sú fakty? V chladnom a egoistickom Nemecku sa moslimskí utečenci stávajú kresťanmi.

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/muslim-refugees-converting-to-christianity-in-germany-crisis-asylum-seekers-migrants-iran-a7466611.html

Od nás, potom ako zakúsia našu pohostinnosť a štedrosť, sa aj kresťanskí utečenci vracajú do svojej vojnou rozvrátenej vlasti.
https://www.aktuality.sk/clanok/339126/skupina-utecencov-z-iraku-sa-rozhodla-opustit-slovensko/

 

Nuž, nám ostane hanba –  v roku 2010 sme ako jediná krajina Eurozóny odmietli pomôcť kolegovi v ťažkostiach (ale zato sme tým tučným Grékom parádne nadávali). Teraz budeme krajina, ktorá najviac hysterčí. A rozsudok Európskeho súdu „rešpektujeme“, ale ho budeme ignorovať. Vo svojich férovejších chvíľach aspoň uvažujme, koľko ľudských životov pani Merkelová svojím postojom zachránila.

Odporúčame

Blog
O náboženstvách - ako to ja chápem

O náboženstvách - ako to ja chápem

Vo svete sú dnes tri veľké monoteistické náboženstvá : kresťanstvo, judaizmus a islam. Kým aj na tomto portáli je všeobecne prijaté, že kresťanstvo a judaizmus uctievajú toho istého Boha Stvoriteľa o islame sa toto nehovorí. Dokonca sa tu objavili aj názory, že islam je uctievanie diabla.

Blog
PS 2017 (Peter Sagan 2017)

PS 2017 (Peter Sagan 2017)

Nedeľa 24. september 2017 sa celkom určite zapíše do športovej kroniky našej krajiny tučnejšími písmenami ako väčšina iných dátumov. Peter Sagan ako prvý v histórii dokázal vyhrať titul majstra sveta v cestnej cyklistike v pretekoch jednotlivcov trikrát v rade. Niet sa čo diviť, že každé viac či menej športové médium (a nielen domáce) prinieslo o tejto skutočnosti viac či menej obšírnu informáciu. Ani nasledujúce riadky nebudú výnimkou, hoci tak trochu z inej strany – pohľadom o niekoľko mesiacov späť...