Keď som s Milanom Majerským, cítim šancu na slušnú zmenu pre kraj

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Keď som s Milanom Majerským, cítim šancu na slušnú zmenu pre kraj

Po zadaní mena Milan Majerský do Googlu, objavia sa nám o ňom nasledovné informácie: že je primátorom Levoče, poslancom VÚC a ešte vždy aktívnym basketbalistom. Začínal ako pracovník v jednej strojárskej firme, bol riaditeľom pedagogickej inštitúcie a dlhoročným učiteľom. Tieto informácie o ňom môže získať každý. Ja by som vám rád ponúkol aj iné, tie, ktoré som získal osobným kontaktom s ním.

Poznám ho od roku 2010. Pamätám si to presne. Stretli sme sa v jednej reštaurácii za Levočou. Už vtedy na mňa zapôsobil ako múdry a rozhľadený chlap. To som ešte netušil, že o pár rokov sa s ním budem stretávať každý deň.

Život plynul ďalej a my sme sa stretávali sporadicky. Až prišiel rok 2013, keď som sa stal pracovníkom pedagogickej inštitúcie, v ktorej bol práve Milan šéfom. Tu sa začala písať nová kapitola môjho života. V tom čase sa nám s manželkou narodila prvá dcéra. Za prácou som sa presťahoval z milovanej obce na severovýchode Slovenska do najväčšieho pútnického mariánskeho mesta na Slovensku, do Levoče. Prišli sme do kraja, v ktorom sme nemali žiadnych príbuzných a veľmi málo priateľov. Boli sme na pochybách, či to bolo správne rozhodnutie, veď to, napokon, mnohí poznáte…

Z Milana  som mal síce spočiatku rešpekt, no postupne sa z nás stali dobrí priatelia. Pomáhal mi aklimatizovať sa a zoznamoval ma s mnohými svojimi známymi. Bol mi nápomocný pri riešení bežných problémov, sprostredkovával mi iný pohľad na život. Jeho vitalita ma fascinovala. Aktívne hrával basketbal za rodné mesto. Len pre zaujímavosť doplním, že s basketbalom začal na profesionálnej úrovni počas vysokoškolských štúdií v Prešove - prvým klubom sa mu stal BK 95 Prešov. Je tiež horlivým cyklistom a činný je aj v politike.

Zastáva post poslanca v Prešovskom samosprávnom kraji, angažuje sa v Kresťanskodemokratickom hnutí. Stal sa primátorom Levoče, pretože veci verejné mu nie sú ľahostajné. Drží sa zásady, že všade, kde ťa pozvú, alebo kde o teba prejavia záujem, je potrebné ísť. Prácu s ľuďmi má veľmi rád a najmä čas strávený s tými mladými považuje za viac než dôležitý. Popri tom všetkom zvyčajne zájde na večernú svätú omšu do Baziliky svätého Jakuba v Levoči.

Obdivujem na ňom aj to, že za každých okolností si ctí pravidlá fair play. Či už je to v športe, kde dokáže bez emócií zvládnuť aj „zložitejšie“ situácie alebo v práci, kde nepozná kľučkovanie. V krízových situáciách si vie vždy zachovať rozvážnosť a problémy rieši triezvo a konštruktívne. Pri komunikácii s ľuďmi pristupuje ku každému s úctou a rešpektom.

Počas celých siedmych rokov, odkedy Milana poznám, platí o ňom, že  je  to človek veľkého srdca a bohatých skúseností. Má cit k zodpovednosti, ohľaduplnosti, profesionalizmu, zmyslu pre spravodlivosť a pozitívny vzťah k životu a svetu.

Som presvedčený, že Milan bude slušnou zmenou v našom krásnom prešovskom kraji. Moju dôveru určite má.  

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo