Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. august 2017

Správcovia a údržbári

V jednom humoristickom príbehu správca cintorína na otázku či je správcom, alebo údržbárom odpovedá: „... Nie, správcom nie som, skôr údržbárom – ja to tu udržujem v tom chátraní...“

Kedysi som počul „skeč“ istého humoristu. V jeho príbehu správca cintorína na otázku či je správcom, alebo údržbárom odpovedal: „...Nie správcom nie som, skôr údržbárom – ja to tu udržujem v tom chátraní...“

Podobný pocit mám, keď vidím spôsob starostlivosti  predstaviteľov samosprávy o náš spoločný majetok - ja poznám situáciu v žilinskom kraji, ale myslím, že inde to nie je lepšie.

Roky sa vie, že je problém s hradným bralom v Strečne, ale naozaj sa s ním začne niečo robiť až vtedy, keď takmer spadne.

O most v Čadci bolo „postarané“ tak, že pred rokom musel byť okamžite zbúraný, aby sám nespadol – pred pár dňami bol uvedený do prevádzky most nový.

Na Orave v Podbieli bol most na hlavnom ťahu do Poľska tak dlho „udržovaný v tom chátraní“, až kým ho nemuseli uzavrieť a postaviť provizórny most.

Alebo cesta vo Vraní, ktoré patrí do mesta Žiliny:  „neúdržbou“ sa dostala do takého stavu, že cez rieku Kysucu museli cestári postaviť náhradný železný most, aby sa do Vrania vôbec dalo zo Žiliny dostať.

Uvažujem, či sme si v žilinskom kraji (ale nie len tam)  zvolili správcov, alebo len takých „údržbárov“, ktorí nám to tu udržujú v tom chátraní – a keď to spadne, tak sa radi odfotia pri poklepaní základného kameňa novej stavby...

Inzercia

Kresťanský demokrat. Pravda zostáva pravdou, aj keď nie je vo väčšine, aj keď je nepríjemná...

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.