Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. jún 2017

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň detí

V mnohých krajinách sveta, vrátane Slovenska, je prvý jún dňom, ktorý patrí najmä deťom. Pozornosť rodičov, dospelých, škôl i rôznych inštitúcií sa na ne zameriava viac než v bežné dní.
Dnes si pripomíname Medzinárodný deň detí

Motiváciou k ustanoveniu takéhoto dňa bola aj snaha upozorniť na problémy, ktoré sa týkajú detí na celom svete: chudoba, detská práca, vzdelávanie. „Táto problematika sa veľmi úzko dotýka aj nášho projektu Adopcia na diaľku®. Projekt sme spustili v roku 1996, ako odozvu na kritickú situáciu núdznych detí v Indii a v Bosne a Hercegovine. Adopciu na diaľku® realizujeme 21 rokov,“ vysvetľuje Peter Knapík, manažér projektu. Slovenská katolícka charita pomáha cez tento projekt aktuálne v týchto siedmich krajinách: India (od roku 1996), Albánsko (od roku 2005), Haiti a Vietnam (od roku 2011), Uganda a Kazachstan (od roku 2013), Ukrajina (od roku 2014). Pravidelnú pomoc dostáva vďaka Slovenkám a Slovákom, ktorí sú do projektu zapojení ako adoptívni rodičia na diaľku, či ako príležitostní darcovia, momentálne viac ako 2 950 detí. „V chudobných a rozvojových krajinách sa snažíme reagovať na potreby detí v núdzi. Našou víziou je dlhodobá, systematická pomoc najzraniteľnejšej skupine obyvateľstva. Snažíme sa tak napĺňať aj charitatívne poslanie cirkvi v duchu evanjeliovej lásky pre dobro blížnych. V tento deň myslíme obzvlášť na všetky deti, ktoré sú do nášho projektu zapojené,“ doplňuje Peter Knapík. Pomoc je realizovaná vďaka všetkým adoptívnym rodičom a dobrodincom, ktorí sa angažujú pre zlepšenie ich situácie. Do pomoci núdznym deťom sú zapojené cez Adopciu na diaľku® aj rôzne farské spoločenstvá, stretká, či zamestnanci niektorých firiem, ktorí každý mesiac vyzbierajú vo svojom kolektíve financie na podporu jedného, či viacerých detí, alebo detského domova. Peter Knapík na záver dodáva: „Vaša pomoc prináša chudobným deťom nielen možnosť vzdelávať sa, či zlepšenie ich sociálnej a materiálnej situácie, ale aj vedomie vlastnej hodnoty a perspektívu nájsť si neskôr i primerané uplatnenie v živote. Ďakujeme, že pomáhate spolu s nami.“

Viac o projekte nájdete na: www.adopcianadialku.sk a na sociálnej sieti facebook: Adopcia na diaľku – SKCH. (Na titulnej fotografii sú haitské deti, ktoré dostávajú pomoc cez projekt Adopcia na diaľku® , foto: archív SKCH.) 

Inzercia

Projekt Slovenskej katolíckej charity, ktorý realizujeme 25 rokov. Je zameraný na pomoc deťom v núdzi v chudobných a rozvojových krajinách. Naše poslanie vykonávame výlučne vďaka darcom. Projekt nie je podporovaný žiadnou štátnou ani cirkevnou organizáciou. Viac informácií www.adopcianadialku.sk .

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Rýchlokurz prežitia ...v manželstve

Rýchlokurz prežitia ...v manželstve

Zapíšte si do diára deň 24.6.2017. Ako vychovať deti a nezblázniť sa? Čo potrebuje chalan, aby sa stal mužom a otcom? Máte radi gospelovú hudbu? Kapucíni, Janais, G.O.D.S., SÁBA, TIMON... Spojte príjemné s užitočným! Ideme do Tatier na Father´s Fest ZA JAZEROM 2017.

Blog
Vládni poslanci nesiahajte na svedomie národa

Vládni poslanci nesiahajte na svedomie národa

„Pád komunizmu priniesla v našich podmienkach Nežná revolúcia. Systém zaťažený zločinom a neslýchaným utrpením nevinných obetí, sa skončil „nežne“, bez odvety, ba aj výčitiek, skôr z radosti nad jeho koncom. Bez odpovedi zostali aj otázky viny či zodpovednosti. Eufória zatienila odkaz a mravný étos obetí. Víťazstvo slobody a spravodlivosti bolo ich jedinou satisfakciou, pre tých, čo sa ho vôbec dožili“ hovorí Štefan Paulíny v úvode knihy Zločiny komunizmu na Slovensku.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.