Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. máj 2017

On a ona v modernom svete, kde manželstvo už nie je väzením

Keď si žena berie muža, dúfa, že sa zmení. Ale on sa nezmení. Keď si muž berie ženu, dúfa, že sa nezmení. Ale ona sa zmení. (M. Novak)
On a ona v modernom svete, kde manželstvo už nie je väzením

Veľmi sa do neho zaľúbila. Chcel mať rodinu a vedel ju zabezpečiť. Tento bol konečne iný, zodpovednejší, dospelejší.

Podpísali predmanželskú zmluvu a zobrali sa. Svadobná cesta ako z rozprávky. Po roku sa narodilo dieťa. A potom ďalšie.

On zarábal ešte lepšie, ale chodil domov stále neskôr a nervóznejší. Ona pri dvoch deťoch už nemala toľko času sa o seba starať. Nemilovali sa už niekoľko mesiacov. Uvedomili si, že sa stále len hádajú. A v poslednom čase už len popri sebe chodili a radšej si jeden druhého ani nevšímali. Zranenia sa hromadili a nikto už nebol schopný spraviť krok k zmiereniu. Dať ten vzťah dokopy bolo nad ich sily. Rozdielnosť pováh, záujmov a názorov dozrela.

Rozvod bol rýchly, nikto ich neotravoval zbytočnými otázkami, ani im nedával dobre mienené rady zájsť za rodinným poradcom.

Škoda len, že vtedy podpísala tú zmluvu. Keby mali BSM-ko, mohla mať polovicu zo všetkého čo zarobil. Keďže bola väčšinu času doma s deťmi, nezostalo jej prakticky nič. Teda, okrem dvoch detí, pre ktoré by spravila všetko.

On si po čase našiel ďalšiu. Ona na trhu lásky... akoby mala lepru. Nedávno u nej pár mesiacov jeden býval, ale bol divný a nemala dobrý pocit z toho, ako sa správal k deťom.

Deti dostávajú od otca parádne hračky a veľmi sa tešia, že ich najbližšiu zimu zoberie na lyžovačku do Álp.

Inzercia

 

Patrik Daniška

Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o. z. (www.hfi.sk)

 

Ilustračná fotka: Flickr, aletscharena: Aletsch Arena, CC BY-SA 2.0

HFI je občianske združenie, ktorého cieľom je najmä podpora a ochrana základných ľudských práv a slobôd, podpora rodiny založenej na manželstve muža a ženy a rozvoj náboženskej slobody, slobody svedomia a práv rodičov na výchovu svojich detí. www.hfi.sk

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Je schopná vláda podporiť rodinu?

Je schopná vláda podporiť rodinu?

Na upozornenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, že sa nezapája do akcií Medzinárodného dňa rodín vyhláseným OSN ministerstvo vydalo vyhlásenie. Aké bolo, to ponechám na čitateľa, ale mnohí si cenili to, že vôbec bolo. Kúsok od nás, v Budapešti sa zajtra začína podujatie, ktoré je súborom 4 paralelne prebiehajúcich akcií, všetkých podporujúcich rodinu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.