To si z nás robíte srandu, pán Richter?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
To si z nás robíte srandu, pán Richter?

Keď Ministerstvo ... rodiny za rodinnú politiku považuje odtŕhanie najmenších detí od mám a posielanie mamičiek do roboty... Rodiny si zaslúžia, aby Slovensko už konečne začalo robiť rodinnú politiku.

Netrafili ste pán minister. Respektíve vaši poradcovia netrafili, keď ku Dňu rodiny, ktorý každoročne oslávia desaťtisíce ľudí na 50 miestach Slovenska, akurát tak napísali krátke vyhlásenie. Že je to žalostne málo, keď už si dôležitosť rodiny 15. mája pripomína už 24 rokov ešte aj také OSN, netreba ani hovoriť. Ale vy ste ešte aj v tom krátkom vyhlásení viackrát netrafili.

Tým najpodstatnejším minutím cieľa je vaše chválenie sa odtŕhaním najmenších detí od mamičiek podporovaním jaslí a naháňaním mám do zamestnania. To sme tu už mali, pán minister. Za komunistov. A nebolo to dobré.

Totiž, pán minister,
- rodinná politika podporuje utužovanie vzťahov v rodine, nie ich rozbíjanie,
- rodinná politika nie sú sociálne dávky, ktoré skôr hasia vzniknuté problémy,
- rodinná politika je naopak najlepšou a najlacnejšou prevenciou sociálnych problémov a výdavkov,
- rodinná politika sa sústredí na stabilitu rodín, harmonické vzťahy v nich a zodpovedné privádzanie viac detí do rodín (ďaleko viac ako 1.5 dieťaťa na fertilnú ženu ako má naše milované Slovensko teraz. 2.1 dieťaťa je záchovná hranica národa. Rozumiete? Záchovná hranica je 2.1 a my sme ju naposledy mali v roku 1989! Odvtedy sme nastúpili cestu vymierania a ŽIADNI vládni politici to dosiaľ neriešili).

Rodiny si zaslúžia, aby Slovensko malo rodinnú politiku!

Pán Richter, všimli ste si 11 500 občanov, ktorí podpísali výzvu SOM LEPŠIA AKO JASLE? Zdieľať

Adresujú ju premiérovi Ficovi a vláde a hovoria ňou 'Ďakujeme, nechceme mamy najmenších nahradiť jasľami, nechceme ich posielať od detí do roboty, chceme docenenie materstva'. A vy si z týchto ľudí spravíte srandu a napíšete, že vašou „rodinnou politikou“ sú zrovna tie jasle a zvyšovanie zamestnanosti mám? A zdôrazníte, že na jasle dávate 280 eúr a mamám 213.20? To kto vám tam na Ministerstve práce, sociálnych vecí a RODINY radí, gender ideológovia? To naozaj je pre vás starostlivosť mamy o dieťa oproti jasliam hodná mínus 66.80 eúr? Možno ak by ste popri Odbore rodovej rovnosti mali aj Odbor rodinnej politiky a riešenia demografickej krízy poradil by vám, že toto je antirodinná politika. Vášmu ministerstvu takýto orgán zjavne zúfalo chýba...

Čerešničkou vášho vyhlásenia, pán Richter, je, že ste netrafili ani len motto tohtoročného Dňa rodiny OSN. Nie, nie je to heslo, ktoré ste okopírovali z webu FKI www.denrodiny.sk „Aby deti otcov mali, aby mali mamy!“. OSN tento rok oslavovalo rodiny so sloganom „Rodiny, vzdelanie a blahobyt“.

Pán minister, keď už aj to OSN má Medzinárodný deň rodiny takmer štvrťstoročie, čo keby sme začali robiť rodinnú politiku aj u nás? Zdieľať

Skutočnú, smerujúcu k stabilným harmonickým rodinám s dostatkom detí v nich, aby Slovensko nevymrelo? Veď to máte v názve ministerstva... Poďme spolu, pozývam vás. Začať môžeme vytvorením Rady vlády pre rodinnú politiku a demografický rast.

 

Tomáš Kováčik
predseda o.z. Asociácia za život a rodinu
podporovateľ iniciatívy mamičiek SOM LEPŠIA AKO JASLE
facebook.com/mamajenaj

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo