Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. apríl 2017

Mať rodinu, bezpečný domov, či šťastné detstvo nie je samozrejmosť

Cez náš projekt Adopcia na diaľku® pomáhame deťom v núdzi aj na Ukrajine. Do projektu adopcie sú zapojené i siroty a polosiroty, ktoré žijú v detskom domove v malej dedinke Bortnyky. Momentálne tam žije 36 ukrajinských chlapcov.
Mať rodinu, bezpečný domov, či šťastné detstvo nie je samozrejmosť

„Detský domov dáva šancu na nový život najmä sirotám a polosirotám. Bezpečné prostredie a primeranú starostlivosť tu našli deti, ktorým rodičia zomreli, opustili ich,  alebo sa o ne nevedeli, či nechceli postarať. Väčšina z týchto detí má za sebou veľmi ťažký príbeh. Mnohé z nich nikdy nezažili, čo je to mať milujúcich rodičov, domov, starostlivosť či pohladenie. Väčšina detí prežila traumy a do domova prichádzajú s poruchami reči, správania,  niektoré deti nezvládajú svoje emócie a majú agresívne, či skratové konanie,“ hovorí Martina Borčíková, ktorá tento detský domov navštívila. Pracovníci domova zabezpečujú deťom komplexnú starostlivosť od primeranej výživy, ošatenia, bývania, až po vzdelávanie, a zdravotnú a psychologickú pomoc. Spoločne vytvárajú rodinnú atmosféru a zázemie, kde môže každé dieťa zažívať bezpečné prostredie a prijatie. Vyrovnať sa s traumatickými zážitkami, ktoré prežili v útlom veku, nie je však jednoduché. Je to dlhý proces, ktorý trvá roky a vyžaduje si nielen odbornosť, ale aj veľa trpezlivosti. Prístup ku každému dieťaťu je individuálny a práca zamestnancov domova je osobitným poslaním pre dobro najnúdznejších. V jednej zo správ nám riaditeľ domova Ruslan Markiv, MJ napísal: „Za posledné roky sa situácia na Ukrajine ešte zhoršila. Deti sú chránené najmenej a sú najzraniteľnejšie, tak trpia najviac. Chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým ľuďom zo Slovenska, ktorí veľkodušne podporujú naše deti prostredníctvom projektu Adopcia na diaľku®. Je to pre nás veľká pomoc.“  Za pomoc pre chlapcov v detskom domove vám ďakujeme aj my. Podporiť tieto deti a dať im šancu na šťastný  život, rodinné zázemie a komplexnú starostlivosť môžete aj teraz. Pomôcť môžete aj tým, že im dáte "like" či zdieľaním textu na sociálnej sieti facebook. Ďakujeme, že vám ich životná situácia nie je ľahostajná. Dobro, ktoré preukážete, mení ich ťažký život na šťastné detstvo. Ďakujeme. Kontaktná osoba: Martina Borčíková, projektová koordinátorka, e-mail: borcikova@charita.sk , mobil: 0910 842 669. Viac informácií o projekte: www.adopcianadialku.sk .

Inzercia

Inzercia

Projekt Slovenskej katolíckej charity, ktorý realizujeme 24 rokov. Je zameraný na pomoc deťom v núdzi v chudobných a rozvojových krajinách. Naše poslanie vykonávame výlučne vďaka darcom. Projekt nie je podporovaný žiadnou štátnou ani cirkevnou organizáciou. Viac informácií www.adopcianadialku.sk .

Inzercia

Odporúčame