Naše deti za výrobným pásom.

                                                                         

Vo fabrikách na Slovensku údajne nemá kto robiť. Fico to prezentuje s pohnutím v hlase a ponúka samozrejme riešenia.

Školstvo. Deti nemajú ísť študovať na vysoké školy ale po ZŠ hneď na učňovku a šup ho do fabrík aby mohli zapĺňať miesta za pásom. Úprimne, ktorý rodič si predstavuje takúto budúcnosť pre svoje dieťa? No keďže veľmi málo túto úlohu majú zohrať  štátne školy. Npr. kariérovým poradenstvom, učebnými plánmi a pod. Len aby si npr. frantíci  z Trnavy mohli nerušene odvážať zisky domov. Pritom riešenie je v podstate jednoduché. Nech fabrikanti zvýšia platy do takej miery aby sa našim deťom výrobný pás naozaj oplatil.

 Druhá vec je umiestnenie fabrík. Keby boli aspoň jednu fabriku postavil v Banskej Bystrici, Zvolene , alebo nebodaj v Brezne zamestnancov by mali. Ak má človek z Horehronia ísť na týždňovku preč z domu tak už nie je veľký rozdiel robiť v Blave (Trnave) alebo vo Viedni či ešte trochu ďalej. ALE výplata v Rakúsku či Nemecku je výrazne iná. Keby tie fabriky boli aj v iných regiónoch Slovenska a dalo by sa denne do nich dochádzať veľa našincov by sa vrátilo. Ale naša vláda radšej s prispením našich peňazí postaví ďalšiu automobilku v Nitre kde chce dovážať Srbov.

Riešenia sú samozrejme v podpore normálneho trhového prostredia s vymožiteľnosťou práva. Lenže to sa nedá bombasticky pózovať pred kamerami s „kapitánmi priemyslu“ a tváriť sa ako spasiteľ Slovenska. Výsledok tejto Ficovej politiky je že zahraničný investori majú garantované zisky, zahraničný ekonomický migranti  prácu , náš štátny rozpočet prázdne miesto (lebo daňové úľavy) no a  životné prostredie ďalšie zaťaženie.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora