Ivo hazard v Bratislave nesrovnal

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ivo hazard v Bratislave nesrovnal

Bol to šok a škandál zároveň. Bratislava včera o jeden poslanecký hlas, jeden jediný hlas zamietla vôľu 136-tisíc ľudí po zákaz hazardu v meste. Najväčšia petícia v histórii mesta a Slovenska zároveň.

Iste, najbližšie hodiny a dni budeme svedkami neúprosného prehadzovania viny medzi magistrátom a poslancami a poslancami navzájom. To už poznáme. Práve preto je potrebné hneď zo začiatku vyčistiť stôl, ako sa povie. Takže fakty a následne otázky: 

1. Vysvetľovať samozrejme musí v prvom rade tých 17 poslancov a poslankýň (pozn. zoznam pod blogom), ktorí nehlasovali za zákaz hazardu. Či je čo vysvetľovať, vzhľadom na sumy, ktoré lietali priestorom za údajné hlasy proti zákazu, je tiež otázne. Ale dajme im šancu.

2. Následne by mali vysvetľovať tí, ktorí sa hlasovania zdržali alebo neboli prítomní a parlamentnou matematikou pomohli k zmareniu zákazu. 

3. Kto by ale v žiadnom prípade nemal ostať pri vysvetľovaní bokom je šéf mesta, sám primátor, pretože ten má takpovediac všetky kľúče od miešačky pri príprave zásadných hlasovaní poslancov a teda leví podiel viny na včerajšom fiasku.

Začnime už otázkou, ako sa mohlo stať, že z jeho úradu zmizlo x-tisíc hárkov petície? Bol tento prípad došetrený, tlačil primátor na jeho došetrenie?

Za druhé, prečo dvaja z troch námestníkov/čiek mesta, teda 2/3 vedenia mesta nehlasovali za zákaz hazardu Takto odhodlaný boj za správnu vec v podaní magistrátu naozaj nevyzerá.

Za tretie, ako mohol primátor predložiť na rokovanie materiál, ktorý zjavne nemal predrokovanú podporu poslancov. Čo je postup, ktorý sa aplikuje pri všetkých zásadných rozhodnutiach mesta, alebo tých, na ktorých magistrátu záleží. Primátor má z titulu svojej funkcie a vplyvu na rozpočet mesta a jeho organizácie všetky karty v rukách, aby túto poslaneckú podporu vydohadoval. Takto mesto vždy fungovalo a funguje. Prečo teda predložil zákaz hazardu bez toho, aby mal túto podporu predrokovanú? Nebol skutočný záujem, alebo to nebolo v silách primátora? To je asi najzásadnejšia otázka na neho samotného.

A za štvrté, prečo pôsobil primátor pri tomto bode rokovania dojmom, že mu chaos a zmätok viac vyhovuje, ako nevyhovuje, skôr pasívny pozorovateľ ako líder zákazu hazardu? Ak dáme jeho vklad do veci do kontrastu s jeho ranným nasadením pri spore s Dúbravkou o výstavbu nájomných bytov, pôsobí jeho prístup k téme hazardu nepochopiteľne. Alebo až veľmi pochopiteľne.

Tlak na zákaz hazardu v meste určite neustane, na to je toto hnutie príliš oddané a ďalšie voľby sa blížia. Isté je nateraz to, že Ivo ani ten hazard v Bratislave nesrovnal. A to by sme si mali zapamätať.

Poznámka:
Poslanci a poslankyne, ktoré hlasovali proti zákazu hazardu v Bratislave: Augustinič, Kríž, Greksa, Jenčík, Svoreňová, Chren, Kuruc, Jambor, Weinštuk, Hanulíková, Olekšák, Drozd, Hanulík, Bajan, Borguľa, Černý, Farkašovská.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo