Ach jaj, pán Daniška ...

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ach jaj, pán Daniška ...

Strašne sa mi nechce reagovať na pána Danišku. Tratiť čas. Keďže však v tomto svete by moje mlčanie bolo potvrdením fabulácií pána redaktora, prekonám sa a niečo napíšem.

 

Pán redaktor samozrejme môže mať svoj názor. Môže si myslieť, čo len chce. Je mi to úplne jedno. Môže si myslieť, že som bol mečiarovec, že ním som alebo dokonca, že ním budem. Môže si myslieť. Nemôže však klamať. Nemôže tvrdiť niečo, čo nie je pravda a nevie to ani preukázať.

Jeho tvrdenie má silný podlinkový význam a navodzuje dojem niečoho nekalého. Pán redaktor dobre vie, ako sa používa tak silná zbraň, akou je písané slovo. Vie to, a používa ju. Poznáte to, môžete sa vyviňovať koľko len chcete. Budete mať pravdu, zlý dojem však ostane.

Ako v tom vtipe: Keď po návšteve hotela prišiel pánovi Goldsteinovi z daného hotela list. „Pán Goldstein, po Vašej návšteve nám zmizol z hotelovej izby drahocenný príbor.“ Goldstein odpisuje: „Prepáčte, ale ja som žiaden príbor nezobral.“. Po niekoľkých dňoch príde z hotela ďalší list: „Pán Goldstein, príbor sa našiel, ale, žiaľ, zlý dojem z Vás zostal“.

Pán Daniška, naozaj verte tomu, že sa dajú zarobiť peniaze aj bez toho, aby ste boli v priazni nejakého politika. Ozaj dajú. Ide to pomalšie, nie je ich toľko, ale výhodou je, že nemusíte mať zo žalúdku teflón, z tváre masku a z úst ritný otvor. Mečiar bol v Číne ako predseda vlády. Ak by bol vtedy predsedom vlády Sandokan, tak by tam bol asi Sandokan. Mečiar asi ani nevedel, že je tam nejaký Hlina. Áno, bol som mladý. Veľmi mladý. Minister Ducký si ma na recepcii na slovenskej ambasáde pomýlil s čašníkom a pýtal si odo mňa kávu.

Pán Daniška, viem, že sú spoločenstvá, ktoré milujú konšpirácie a za svoju neschopnosť vinia hocikoho iného, len nie seba. Nebol som žiadnym agentom. Bol som mladý človek s trochu skráteným detstvom. Človek s trochu zrýchleným postupom.

Ako 14-ročný som na bratov občiansky preukaz mal vybavenú brigádu, na ktorej som kopal kanále. Bola to dobrá brigáda a v tom čase sa tak dali zarobiť slušné peniaze. Ako 15-17-ročný som chodieval na „kampaň“ do Čiech. Bola to drina, ale obľúbená u oravských chlapov, ktorí chodili cez leto robiť do Čiech. Zarobili sme peniaze a navyše sme dostali obilie. V sedemnástich som zmaturoval a v osemnástich rokoch som za komunistov vykupoval dobytok na Orave, čo bola po funkcii okresného tajomníka strany druhá najdôležitejšia funkcia v okrese (ako sa zvyklo v tom čase v našom kraji položartom hovoriť). Ako dvadsaťjedenročný som bol prvým profesionálnym managerom Vysokoškolskej únie Slovenska, čo bol v tom čase vrcholný orgán vysokoškolských študentov. Dvadsaťdvaročný som začal podnikať. Pre radosť a potešenie všetkých konšpirátorov napíšem, že firmu nám vtedy zakladala kancelária, v ktorej konšpicient bol R. Kaliňák. Predpokladám, že týmto priznaním som sa stal zároveň aj smerákom.  

Po odchode z Vysokoškolskej únie som začal podnikať. Áno, s Čínou, pretože to tak vyšlo. Od Číňana, ktorého som vtedy stretol, som sa veľa naučil a nebol to syn čínskeho komunistického pohlavára.

Pán Daniška, mám pre Vás dobrú správu, môžete kľudne spávať. Všetko, čo sme zarobili na autách, sme veľmi rýchlo prerobili na našich chybách a aj na tom, že sme sa dostali do súkolia mocenského zápasu kdesi v ďalekom svete. Nie raz, nie dvakrát som začínal z nuly. Aj z nuly a aj z mínusu sa dá vyhrabať a znova opakujem: bez toho, aby ste mali hlavu v zadku politika. Keď už tomu neverí pán Daniška, mohol by to aspoň kvôli mladej generácii pripustiť, lebo takéto konštatovania sú dosť demotivačné.

Svoje fabulácie si redaktor Danička verifikuje cez článok M.Krajniaka.

Povedzte mi, je to len malá nepozornosť alebo už je to chrapúnstvo? Pán Daniška linkuje blog M .Krajniaka, v ktorom poslanec Sme rodina klame. Hrubo klame. Za klamstvá, ktoré v tomto texte uviedol, sa mi v ďalšom texte M.Krajniak ospravedlnil. Pán Daniška ako skúsený novinár to vie, avšak túto skutočnosť nikde neuvádza. Takúto manipuláciu si nedovolia ani dedinské spolky, ktoré sa udávajú navzájom cez anonymné výstrižky novín. Pán Daniška ani nemihne brvou a dá to na chrapúňa.

Pán Daniška vo svojej reakcii ďalej píše: „Hlina sa vtedy angažoval pod značkou Strany mladých demokratov, čo neskôr bagatelizoval nepodstatnou komunálnou kauzou.“

 Pápež František (ten pápež, ktorého pán Daniška „nemusí“) hovorí, že ak padne burzový index, sú toho plné noviny. Ale ak zomrie od zimy na vedľajšej ulici bezdomovec, nedozvie sa to nikto.

Áno, to je presne to. Ten zápas, ktorý vtedy viedla „Bratislava“ proti Mečiarovi dovolil privierať oči nad obrovskými svinstvami, ktoré sa diali v tom čase v bratislavskej samospráve. Pán Daniška, to nebola nepodstatná komunálna kauza! Tam trpeli ľudia. Tam dožívala svoj život 87 ročná pani Tereza Neumullerová, ktorá ho dožila tak, že v byte nemala vodu, nemala kúrenie a svoju potrebu vykonávala do igelitového sáčku. V tom čase bol magistrát plný údajne kresťanov a bojovníkov proti mečiarizmu, ale osudy ľudí v jednom bratislavskom dome ich absolútne nezaujímali. Nebola to nepodstatná komunálna kauza, boli to životy konkrétnych ľudí. Ja som sa na to nemohol pozerať a áno, bojoval som proti mestu a tým som sa stal „mečiarovec“ v zmysle zásady: nie je s nami, je proti nám.

A k tomu protimečiarovskemu zápasu len poznámku: Neviem, kto to vtedy pánovi Palkovi poradil, možno aj pán Daniška, ktorý bol jeho poradcom, aby V.Mečiara na katolíckom Slovensku vytiahli pomocou výbušniny na Zelený štvrtok. Na Zelený štvrtok! Týmto Mečiarovi darovali ešte jedno volebné obdobie k dobru, ktoré si potom mimoriadne užíval s R. Ficom a J. Slotom.

Pán Daniška, ak ste sa rozhodli zápasiť, pokojne zápaste.

Ak ste sa rozhodli vyrábať image Milanovi Krajniakovi, pre mňa za mňa.

Ak ste sa rozhodli na to zneužívať portál Postoj, pre mňa za mňa.

Ak ste sa rozhodli vymeniť pápeža, smiechu sa nezdržím.

Ak ste sa však rozhodli pri tomto Vašom „spravodlivom zápase“ klamať, musím Vás upozorniť, že to vo mne nadšenie nevzbudzuje...

 

Doplnene 18.2. o 9:00 hod.

Ospravedlnenie:

Urobil som chybu a ospravedlňujem sa za ňu. V texte píšem, že za pôsobenia V.Palka bol na Zelený štvrtok predvedený na políciu V.Mečiar. Je to chybná informácia, v tom čase V.Palko nebol ministrom a J. Daniška nebol jeho poradcom. Bola to z mojej strany chybná informácia a týmto sa obom pánom ospravedlňujem.

Vysvetlenie:

Neviem prečo, ale mal som v hlave, že to bolo v čase, keď bol minister V.Palko. Mal som si to preveriť, chodiaca kronika zo mňa nebude. Mea culpa. Stále si však myslím, že predvádzať spektakulárne V.Mečiara na Zelený štvrtok nebol dobrý nápad. Dokonca si myslím, že to bola chyba, ktorá mu pomohla. Pomohla mu ešte k jednému volebnému obdobiu.

Dlhé roky som bol v omyle, že to bolo za ministrovania V.Palka. Pozitívom pre mňa je, že teraz, keď som bol uvedený na správnu mieru, je mi V. Palko sympatickejší. Nie pre to, že nepredvádzal V.Mečiara, ale že ho nepredvádzal na Zelený štvrtok. Predviesť V.Mečiara na výsluch sa dalo kedykoľvek, bez akčného divadla a hlavne, vo vhodnejšom období. 

 

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo