Končíme. Balíme. Dovidenia hazard.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Končíme. Balíme. Dovidenia hazard.

Cesta začala pred viac ako rokom, stála stovky dobrovoľníkov veľmi veľa a dnes je skoro na konci. Onedlho, verím, bude hazardu v Bratislave koniec. Ako občan Bratislavy ĎAKUJEM všetkým, ktorí to zrealizovali.

Bývam v Petržalke, neďaleko našej bytovky je herňa. Teda nie jedna, ale minimálne dve veľké a X automatov v krčmách. Pýtam sa samého seba, na čo sú takéto „zariadenia“ dobré? Komu prospievajú – obyvateľom z okolia? Mamičkám s deťmi? Hráčom? Ich rodinám? Alebo majiteľom krčiem a vlastníkom strojov?

Ako človek s technickým vzdelaním vôbec, ale vôbec nechápem, prečo je vlastne povolený akýkoľvek hazard, zvlášť ten strojový. Veď je jasné, že tie počítače sú naprogramované tak, aby

1. pritiahli čo najviac hráčov a
2. vytiahli od nich čo najviac peňazí.

A toto nikomu nevadí? Že stroj je vytvorený a verejne sprístupnený tak, aby využíval najmodernejšie poznatky psychológie a techniky, aby vytiahol od občanov peniaze? Od otcov rodín, živiteľov? Od patologických hráčov, ktorí si nemôžu pomôcť? Od tých, na ktorých liečenie potom všetci prispievame a za 1 Euro daní z hazardu doplácame 2 Eurá na liečenie závislosti? Zvláštne, že je také niečo vôbec možné v modernom 21. storočí.

16. februára budú mestskí poslanci schvaľovať „mestský zákon“ - VZN, ktorým zakážu toto zlo v Bratislave. A ja verím, že hlas 130 000 VOLIČOV (aj aktívnych, ktorí prídu na rokovanie - PRÍĎTE) budú počuť dostatočne nahlas, aby stlačili správne tlačidlo. Zlo treba vyhnať z mesta raz a navždy a dať vo voľných budovách vyrásť detským klubom, potravinám, kaviarňam, holičstvám a podobne. Lebo toto je niečo, čo zlepšuje život a nie blikajúci zlodeji.

Končíme. Balíme. Dovidenia hazard. Už sa nikdy nevracaj. 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo