Potraty, umelé oplodnenie a antikoncepčné myslenie na Slovensku.

20 rokov sa hovorí na rôznych fórach o potratoch a antikoncepcii a sú to dve rozdielne témy. Potraty a pôrodnosť sa zmenšujú a antikoncepčné myslenie a počet umelých oplodnení rastie. Čím to je?

Na túto tému a blog ma vyprovokoval mladý spoluobyvateľ z nášho mesta Poprad, ktorý veľmi intenzívne komunikuje v oblasti  Za život a pritom podobne ako ďalší kritizujú vyjadrenia kresťanských politikov o potratoch. Dokonca idú do dôsledkov a svojimi kritickými argumentami trúfalo radia a niekedy aj urážajú aj verejne  napr.:naposledy europoslanca Škripeka pred 50 spoludiskutérmi a to bez svojich riešení a vážnych argumentov. Podobne sa vyjadruje aj pani Tutková v reakcii na vyjadrenie europoslanca Škripeka v nemenovanom denníku.

Každý, kto ma pozná, vie, že som v prednej línii v boji Za život od hlasovania v parlamente cez Radio Lumen a propagácie prirodzených metód v manželstve prednáškami a aktívnou účasťou všade, kde sa dá.

Možno budete prekvapený, ale dnes sa na Slovensku, aj napriek takýmto mojím aktivitám, cítim podobne ako europoslanec Škripek. Nepovažujem vyjadrenie pána poslanca za taký hrozný prehrešok i keď mám na túto tému iný názor. On robí podobne ako my veľa dobrých aktivít na Slovensku aj v Europe a takúto kritiku si za svoje postoje, robotu a skutky nezaslúži.Nebudem sa zaoberať kritikou postojov pána europoslanca ani kritikmi a ich niekedy smiešnymi argumentami. Prejdem k téme a poviem svoje argumenty.

1./ V parlamente ani vo vedení štátu nemáme na to aby sme zmenili legislatívu o potratoch - chýbajú kresťanskí poslanci a výkriky pánov Kuffu, Mikloška a a Kvasničku boli len iniciatívnym upozornením o probléme. Kritici europoslanca navyše nepodporujú konštruktívne problematiku odstránenia potratov a umelého oplodnenia na Slovensku, len robia svoje aktivity, ktoré tento problém podľa mojej mienky nevyriešia. Uveďte pani Tutková v mienkotvornom médiu koľko žien odhovorili vaše bilboardy a aktivity od umelého oplodnenia alebo antikoncepcie, čo je podstane väčší problém na Slovensku a v Európe, ako samotné potraty. 

2./Pán Škripek hovoril opakovane o bioetických témach a je podobne ako my odporcom umelých oplodnení s škandalóznym predajom detí na adopciu a transplantácie orgánov a tiež skôr podporuje výchovu k manželstvu a rodičovstvu a nepodporuje  registrované partnerstvá, ktoré schvalujú aj kresťanské aj liberálne krajiny Európskej únie. Na Slovensku oproti tvrdým témam registrovaných partnerstiev svojimi vyjadreniami sa angažuje minimálne občianska spoločnosť a možno sa už chytá  aj cirkev v oblasti záchrany fungovania manželstva . A rast umelého oplodnenia a antikoncepcie je určite dôsledkom útokov na hodnoty manželstva a výchovy k zodpovednému rodičovstvu práve cez ideologiu registrovaných partnerstiev. Napíšte kritici vyjadrení pána europoslanca aké sú Vaše aktivity na zníženie počtu antikoncepcie a umelého oplodnenia na Slovensku a k zachovaniu rodiny. Kedy ste verejne podporili v svojich aktivitách prirodzené metódy plánovania rodičovstva, alebo ste ich skôr tiež kritizovali?

3./Poslední pápeži majú v týchto otázkach jasno. Napísali dosť dokumentov, len ich treba prečítať a uviesť do života aj na Slovensku. Posledný dokument, pápežská exhortácia Amoris Laetitia v svojich odstavcoch hovorí jasne o prirodzených metódách, výchove k ľudskej láske, ktorú explicitne viac ako 20 rokov šírime na Slovensku ako TeenSTAR program. Kritici pridajte sa a možno aj kresťanskí politici to budú mať pred novinármi ľahšie.

Záverom chcem zdôrazniť, že všetky aktivity na zlepšenie kvality ochrany života od počatia po prirodzenú smrť si vážime. Liberáli a propagátori registrovaných partnerstiev so všetkými dôsledkami držia spolu, majú dosť financií, preto to robia. My ale máme výhodu, že budujeme nie na 10 rokov ale na veľa generácií a preto treba skôr spolupracovať a nie kritizovať.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo