Re: Beseda s Dawkinsom

Pred niekoľkými dňami sa tu objavil článok od Pavla Mikulu „Beseda s R. Dawkinsom“. Paradoxne autor, ktorý (podľa mňa oprávnene) volá po väčšej otvorenosti, nepovolil diskusiu pod článkom.

 Keďže so všetkými výrokmi v článku sa nedá súhlasiť, skritizoval som to. Diskutérka Mária mi potom navrhla, aby som zareagoval blogom... Takže tu je ten blog (výroky, na ktoré reagujem dávam do úvodzoviek):

Dawkins: „“Je politování hodné, že náboženství hraje u mnoha lidí ve společnosti roli...". Mikula: „Z jeho pohledu, který vychází ze zkušenosti a historie, je nutné s tím souhlasit.“ Samozrejme, že tomu tak nie je. Je pozoruhodné, že človek, ktorý by sa mal pamätať na vládu ateistického komunizmu môže s tým blbym výrokom súhlasiť.

Mikula: „Umíme si představit, že by se v muslimské zemi dítě svobodně vychovávalo v křesťanské víře a naopak?“ Viem si to predstaviť. V Sýrii tvorili kresťania asi 10 % obyvateľstva  pred tým, ako sme tam začali krajinu „demokratizovať“. V Káhire som osobne bol nedeľu v kresťanskom kostole (katolíckom! – nie v koptskom).

Mikula: „...je dítě v raném věku indoktrinováno a pak později může dělat ve jménu náboženství hrozné věci...“ Zase to isté. Hrozné veci robili práve ateisti.

„Požadavek, aby výuka evoluce na školách začala co nejdříve je sice správný, ale zúžený pouze na zoologii.“ Technická pripomienka: Čo takto botanika? Ale s vyučovaním evolúcie sa dá súhlasiť, pravda by sa nemalo zatajovať, ze evolúcia je dôkazom Stvoriteľovho zámeru. http://konkol.blog.sme.sk/c/220015/Stvoritel-alebo-hmota-sama-o-sebe.html (Posledne dva odstavce.)

„Ateizmus parazituje právě na špatném náboženství.“ Nuž, s týmto výrokom sa dá súhlasiť, len by sa patrilo dodať, že zlé náboženstvo zase parazituje na potláčaní diskusií.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo