Pár poznámok k nepodarenej aplikácii

Čo by mohol a mal spraviť nahnevaný občan.

O aplikácii „O doprave“, ktorú náš bezkorupčný štátny aparát dal spolu s vyše 14 mil. eur do výroby Slovak Telekomu sa toho už popísalo dosť. Azda len treba pripomenúť, že Česi majú niečo podobné (verím, že oveľa funkčnejšie) za štvrtinovú cenu. 

Čo však robiť teraz? Keď je už zdanlivo po všetkom? Až tak celkom po všetkom nie je, lebo namädlené ruky v záchvate šťastia z krásneho balíka peňazí s radosťou podpísali pravidelný update a servis aplikácie za skromných 1,5 milióna ročne. A už len to je dôvod na to, aby sme my, bežní ľudia, nedali kompetentným pokoj. V hre je totiž stále dosť peňazí, na ktoré sa „naši ľudia“ ešte len tešia. Ak sa vám to nezdá, povedzme si to starou rečou - v slovenských korunách: počiatočná cena spolu s cenou za 2-ročný servis prevyšuje pol miliardy korún. 

Mám preto dva návrhy:

1. Zavolajte alebo napíšte nášmu meganajlepšiemu operátorovi a povedzte mu, čo si o tomto okrádaní nás všetkých myslíte. Telekom skrátka musí cítiť, že toto sa nerobí a že mu to neodpustíme. Ak máte s Telekomom zmluvy, pohrozte mu odchodom ku konkurencii. Ak pôsobíte vo firme, ktorá má s Telekomom vážny obchodný vzťah, dajte im vedieť, že tým poškodzujú aj vaše meno. A ak ste zamestnanec, povedzte šéfom, že sa za nich hanbíte. Je jedno, že tvárou Telekomu je aj Peter Sagan (na jeho mieste si to ešte rozmyslím). Toto sa im skrátka nesmie prepiecť. Ak to dovolíme, nemôžeme potom nadávať, že si „mocní“ robia, čo sa im zachce.

2. Novinári, pýtajte sa predstaviteľov štátu (alebo radšej ich šoférov), či novú „skvelú“ aplikáciu naozaj používajú (bodaj by ich naviedla niekam dosť ďaleko...) a čo na ňu hovoria. A ak ju nepoužívajú, tak prečo. Ak sa im nepáči, čo s tým mienia robiť. Tu skrátka musia padať hlavy. Mimochodom, to, čo si naši „(ne)vládni“ vymyslia, by si mali aj zjesť, preto navrhujem, aby pre nich bolo používanie štátom dotovaných aplikácií a systémov bez výnimky povinné.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo