Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. december 2016

On je premiér, my ostatní sme len ...

...o tom, ako sa Róbert Fico snaží znevažovať svojich oponentov
On je premiér, my ostatní sme len ...

Nenapíšem nič nové, ak poviem, že Róber Fico sa zámerne vyhýba diskusii s akýmkoľvek oponentom. A ak aj náhodou k nejakej "diskusii" dôjde, oponent je starostlivo vybratý. (pozri o 5 Minút 12 s Jánom Figeľom na RTVS). O to viac je pre neho nepríjené, ak ho niekto do tej diskusie vyzve a on na ňu nie je pripravený. Čo je v takej situácii zaujímavé, je jeho reakcia na vyzývateľa. Skúsim uviesť pár príkladov, ktoré majú jednu veľmi podobnú čtru - znevažovanie.

V Januári tohto roku sa ako blesk z jasného neba objavila výzva biskupa Milana Lacha - Predsedu Rady Konferencie biskupov Slovenska pre pastoráciu v zdravotníctve, aby sa predstavitelia štátnej moci bezodkladne zaoberali alarmujúcou situáciou v slovenskom zdravotníctve. Reakcia nepripraveného preméra Fica: „Nie je to oficiálne stanovisko katolíckej cirkvi, ale individuálne stanovisko pomocného biskupa,“ povedal Fico na brífingu na bratislavskej pošte, kam prišiel rozoslať prvé vratky za plyn. To, že je Lach oficiálne pomocným biskupom, premiér zopakoval viackrát. To, že vedie Radu konferencie biskupov pre pastoráciu v zdravotníctve, a teda sa téme zdravotníctva dlhodobo venuje v jednom z orgánov katolíckej cirkvi, nespomenul ani raz.  (citácia z Denníka N; 28.1.2016)

Takže pre Róberta Fica je biskup Lach len pomocným biskupom, teda podľa neho nejakým biskupom druhej kategórie. Tomu musí on ako birmovaný kandidát na prezidenta určite veľmi dobre rozumieť. 

V Novembri tohto roku sa rovnako tak bez prípravy objavila správa Zuzany Hlávkovej - bývalej pracovníčky Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky, ktorá poukázala na nehospodárne nakladanie s prostriedkami v súvislosti s prezentáciou Slovenskej republiky, počas nášho predsedania Rade EÚ. Čo na to pre zmenu jeho Minister zahraničných vecí? "Bývalá zamestnankyňa sa vyjadruje k veciam, o ktorých vzhľadom na svoje referentské zaradenie nemohla mať kompletnú vedomosť, nesúvisia s jej pracovnou náplňou a presahujú trvanie jej pracovného pomeru," tvrdí ministerstvo zahraničných vecí. (citát z dennika SME; 24.11.2016)

Opäť sa nám snažili nanútiť predstavu, že Zuzana Hlávková pracovala len ako referenta. Pravda je však taká, že pracovné zaradenie Zuzany Hlávkovej bolo štátny radca, teda pracovná pozícia ďaleko vyššia ako referent. Túto pozíciu by však premiér Fico mal veľmi dobre poznať, keďže ju zastáva aj jeho  Mária Trošková. A teda kompetencie tejto pracovnej pozície by mu mali byť veľmi dobre známe.

Klinec tomu celému dala diskusia Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským, na Rádiu Slovensko. Už vieme kde sme. Podľa slov premiéra, my tu nie sme na jednej úrovni.

Inzercia

Toto je črta človeka, ktorý riadi našu krajinu. Veľmi nebezpečná črta. Róbert Fico si neváži ľudí a dokázal to vo chvíľach na ktoré nebol pripravený. Róber Fico je zbabelec, ktorý nie je schopný a ani ochotný s nikým diskutovať.  
 

(foto k blogu Shooty; Dennik N)

 

 

...nech človek vie, že žije

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.