Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. november 2016

S protikresťanským fanatikom na cirkevnej pôde debatovať nebudem

Bol som na diskusii s M. Krajniakom v Košiciach. Aj som zvažoval,  či to má zmysel, lebo som predpokladal to, že  sa  bude rozprávať veľa o niekom,  kto tam nebude a bude tam rétorika, ktorá ma, poviem to diplomaticky, unavuje.

Nakoniec som šiel, lebo som na verejnosti chcel M. Krajniaka a  ľudí s ich politologického úkazu požiadať, aby nevykrádali význam slov, ktoré majú ľudia v úcte. Bol tu gazda, ktorý choval dvoch psov na záhrade a silno zneužil slovo našej kultúry pre svoje politické ciele. Rovnako nazvať politickú stranu Sme rodina je hrubým politickým zneužitím významu slova rodina.

Na diskusii som chcel zároveň  zistiť, aká je to politická strana ktorú zastupuje M. Krajniak z hodnotového hľadiska.

Preto som sa opýtal  M. Krajniaka dve otázky. Prvá:  dali by ste si do stanov,  že budete chrániť kresťanstvo? Odpovedal, že áno. Na druhú otázku, či by si dali do stanov, že budú chrániť život od počiatku až po jeho prirodzený koniec, odpovedal, že nie.

Tak aká je to strana? To je ako keby Vám niekto  pustil film o Sv. Františkovi, prvá polovica by síce bola o Sv. Františkovi, v druhej polovici by to už bola ľahká erotika.

Na diskusii v Košiciach však M.Krajniak odhalil aj ďalšiu svoju identitu, a to identitu protikresťanského fanatika. Právoslávni veriaci sú kresťania. Zaradiť pravoslávie do tej istej skupiny ako islamských fundamentalistov je niečo, čo podnecuje náboženskú neznášanlivosť. M.Krajniak to v Košiciach urobil. 

Inzercia

V sobotu 3.12. bola naplánovaná diskusia ktorú organizuje SLH - Spoločenstvo L. Hanusa pre svojich členov. Hosťami diskusie majú byť R.Rybníček, V.Remišová, M.Krajniak a ja. Pôvodne sa diskusia mala konať v Pisztoryho paláci. Účasť v diskusii som potvrdil. Nakoľko sa však miesto konania diskusie zmenilo a diskusia sa presunula do priestorov Domu Quo Vadis pri farnosti Najsvätejšej Trojice, diskusie sa nezúčastním, ak tam bude M. Krajniak.

Diskutovať s protikresťanským fanatikom na cirkevnej pôde odmietam. Rovnako dávam do pozornosti aj správcom týchto priestorov otázku na zamyslenie, či je vhodné, aby sa diskusia s týmto hosťom odohrávala v ich priestoroch.

 

 

Odporúčame

Blog
Akcia K – 3. časť

Akcia K – 3. časť

Akcia prebehla tak, že o polnoci vtrhli do kláštorov uniformovaní policajti, ľudové milície a ŠtB v civile. Mníchov zobudili, prikázali im, aby „v mene zákona vstali“ (pritom zabratie cirkevných majetkov bol protizákonný akt), aby sa obliekli a zbalili si svoje veci a pripravili sa na odchod. ŠtB mala presné menné zoznamy mníchov v každom kláštore a ak nejaký z nich nebol v tú noc prítomný, agenti ho išli zaistiť na miesto, kde sa nachádzal.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.