S protikresťanským fanatikom na cirkevnej pôde debatovať nebudem

Bol som na diskusii s M. Krajniakom v Košiciach. Aj som zvažoval,  či to má zmysel, lebo som predpokladal to, že  sa  bude rozprávať veľa o niekom,  kto tam nebude a bude tam rétorika, ktorá ma, poviem to diplomaticky, unavuje.

Nakoniec som šiel, lebo som na verejnosti chcel M. Krajniaka a  ľudí s ich politologického úkazu požiadať, aby nevykrádali význam slov, ktoré majú ľudia v úcte. Bol tu gazda, ktorý choval dvoch psov na záhrade a silno zneužil slovo našej kultúry pre svoje politické ciele. Rovnako nazvať politickú stranu Sme rodina je hrubým politickým zneužitím významu slova rodina.

Na diskusii som chcel zároveň  zistiť, aká je to politická strana ktorú zastupuje M. Krajniak z hodnotového hľadiska.

Preto som sa opýtal  M. Krajniaka dve otázky. Prvá:  dali by ste si do stanov,  že budete chrániť kresťanstvo? Odpovedal, že áno. Na druhú otázku, či by si dali do stanov, že budú chrániť život od počiatku až po jeho prirodzený koniec, odpovedal, že nie.

Tak aká je to strana? To je ako keby Vám niekto  pustil film o Sv. Františkovi, prvá polovica by síce bola o Sv. Františkovi, v druhej polovici by to už bola ľahká erotika.

Na diskusii v Košiciach však M.Krajniak odhalil aj ďalšiu svoju identitu, a to identitu protikresťanského fanatika. Právoslávni veriaci sú kresťania. Zaradiť pravoslávie do tej istej skupiny ako islamských fundamentalistov je niečo, čo podnecuje náboženskú neznášanlivosť. M.Krajniak to v Košiciach urobil. 

V sobotu 3.12. bola naplánovaná diskusia ktorú organizuje SLH - Spoločenstvo L. Hanusa pre svojich členov. Hosťami diskusie majú byť R.Rybníček, V.Remišová, M.Krajniak a ja. Pôvodne sa diskusia mala konať v Pisztoryho paláci. Účasť v diskusii som potvrdil. Nakoľko sa však miesto konania diskusie zmenilo a diskusia sa presunula do priestorov Domu Quo Vadis pri farnosti Najsvätejšej Trojice, diskusie sa nezúčastním, ak tam bude M. Krajniak.

Diskutovať s protikresťanským fanatikom na cirkevnej pôde odmietam. Rovnako dávam do pozornosti aj správcom týchto priestorov otázku na zamyslenie, či je vhodné, aby sa diskusia s týmto hosťom odohrávala v ich priestoroch.

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo