Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. novembec 2016

Cie Je Nebo Katolícke alebo Protestantské?

scénka o malichernosti a veľkých plánoch alebo o veľkých plánoch niekoho, kto chcel veľké dobro a malichernosti tých, ktorí ho niekedy prekryjú sebou....
Cie Je Nebo Katolícke alebo Protestantské?

 

 

 

 

 

Inzercia

 

 

 

+

Odporúčame

Blog
Sláva a smrť

Sláva a smrť

Vyšiel z ambulancie. Nebol si istý, či niečo podpísal, či mal kdesi zaniesť nejaký papier. Vychádzal na chodbu. Vnímal staré kachličky na stene. Zápach nemocnice. V mysli to znelo, tá nová myšlienka, hoci sa to nezmestilo do nijakej predchádzajúcej myšlienky. Nežije. Je mŕtvy. Neskôr sa mu zdalo priam otrepané povedať: takto to nemalo byť... malo sa to skončiť inak. Nežije. Umrel. Už je to isté. Nemal by tam za ním zájsť... Keď takto chvíľu bojuje so sestrou, napokon na neho kričí, že môže byť v tomto pokojný, personál to už mnoho ráz zažil, je určite klinicky mŕtvy. Na zvuk zápasu pribieha lekár. Prikazuje dať mu niečo na upokojenie a dohliadnuť na neho na chodbe.

Blog
Krst vo vode

Krst vo vode

Kresťanské denominácie majú rôzny pohľad na krst detí a nemluvniat a v minulosti to spôsobilo aj nemalé problémy a prenasledovanie. Kým katolícka cirkev a paradoxne aj reformovaná evanjelická cirkev (ECAV) schvaľuje krst detí, veď napokon vzišla z katolíckej, ostatné kresťanské cirkvi tento krst odmietajú. Napríklad Bratská jednota baptistov počas svojho vzniku si vytrpela mnoho prenasledovania tak zo strany katolíckej ako aj evanjelickej cirkvi. Prečo krst, ktorý má byť zjednocujúcim prvkom kresťanov spôsobuje rozkoly? A ako sa má v tom veriaci človek vyznať, keď ho každá cirkev učí niečo iné? Poďme k základom. Čo hovorí o krste Ježiš a prečo sa máme krstiť?