Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. september 2016

Cenzúra? Predsa u nás?

Reedukačné zariadenie v nemenovanom meste, z ktorého sa vykľula Galanta. Hrôza je všímať si reakcie. Nie tých, čo sa to dozvedajú, ale tzv. Nemenovaných.

Ráno som počúval RTVS, lebo ako člen Výboru pre deti a mládež ma zaujíma vývoj kauzy, ktorý teraz rozvírila pani poslankyňa Blahová. O 7:00 rozhlasová 1 priniesla informáciu o zasadaní výboru pre ľudské práva, ktoré bude dnes. K tomu ešte niektoré iné informácie.

Neskoršie správy, teda o 8:00, aj o 9:00 nič.

Upozorňujem, že naše správy prinášajú najprv džingel, ktorý je neúmerne dlhý, kde sa dozvedáme, že sú aktuálny a pod. Potom trvajú vo verejnoprávnej presne vrátane hlásenia presného času 4,5 minúty. Oveľa menej, ako je to zvykom v iných verejnoprávnych v iných krajinách.

Voľakedy sme mali v práci na začiatku desaťminútovky. Aby sme vedeli, čo si máme myslieť. Aby sme to presne vedeli, tak sme sledovali, či sa v správach objavia isté informácie a v akom poradí. Lebo to určovalo reálne, čo si máme myslieť.

Asi sa opäť vraciame do doby, kedy nám diktujú, čo si máme myslieť. O tom hovorí aj práve prebiehajúca petícia ohľadom rozhlasu. Kto má záujem, nájde si odkaz.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Nás sa to netýka! Naozaj? Zákony o podpore odkázaných na pomoc

Nás sa to netýka! Naozaj? Zákony o podpore odkázaných na pomoc

Počas prázdnin boli dve pripomienkové konania k základným zákonom v sociálnej oblasti. Ohľadom podpory osôb s postihnutím a sociálnych služieb. Tieto zákony majú na nás, obyvateľov oveľa väčší dopad, ako oveľa viac diskutované skutočnosti, napr. horúce problémy násilia na ženách, či homo, skoro som napísal pletky. Dokonca postihujú oveľa viac osôb a rodín ako hazard. Ako sú rodiny postihované vidieť z jednej z pripomienok. Pri všetkej vážnosti!

Blog
Pôvod zla vo svete

Pôvod zla vo svete

V tomto blogu nemám v úmysle zaoberať sa pôvodom zla v jeho filozofickej rovine, totiž, že zlo je absencia dobra, podobne ako tma je absencia svetla. Skôr chcem poukázať na praktické okolnosti a zamerať sa na pôvod zla vo svete.