Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. september 2016

Oravské vyhlásenie Platformy ĽUD: Platforma ĽUD protestuje proti hrubému porušovaniu stanov zo strany Predsedníctva KDH!

Predsedníctvo KDH v prípade Miroslava Kráľa nebol kompetentný orgán vo vyfabrikovaných veciach disciplinárneho konania, rozhodnúť.
Oravské vyhlásenie Platformy ĽUD: Platforma ĽUD protestuje proti hrubému porušovaniu stanov zo strany Predsedníctva KDH!

Tlačová správa Ľudovej platformy ĽUD zo dňa 7. 9. 2016, 19:00 hod.

Predsedníctvo KDH v zložení Alojz Hlina, Peter Bobula, Pavol Zajac, Milan Majerský, Renáta Ocilková, Eva Grey, Miroslava Szitová, Andrej Klapica, Albín Maslaňák na svojom zasadnutí dňa 16. augusta 2016 vydalo rozhodnutie o vylúčení Miroslava Kráľa z KDH.

Platforma ĽUD protestuje proti hrubému porušovaniu stanov zo strany Predsedníctva KDH, ktoré si nelegálne osobovalo právo rozhodnúť o vylúčení Miroslava Kráľa z KDH. Predsedníctvo KDH v prípade Miroslava Kráľa nebol kompetentný orgán vo vyfabrikovaných veciach disciplinárneho konania, rozhodnúť.

Platforma ĽUD si uvedomuje, že o výsledku rozhodovania Predsedníctva KDH o vylúčení Miroslava Kráľa bolo rozhodnuté skôr, ako samotný politický proces proti nemu začal.

Zároveň postup Predsedníctva KDH dáva jasnú odpoveď na implicitnú otázku, ktorú Platforma ĽUD položila vo svojom Zoborskom vyhlásení zo dňa 12. júna 2016 - či je v KDH miesto pre ľudovú politiku, založenú na kresťanskom a národnom pilieri.

Predsedníctvo KDH dalo jasne najavo, že v KDH pre takúto politiku niet miesta.

Inzercia

„Nech nám v našej snahe Pán Boh pomáha.“ 

Pod Oravským hradom/Bratislava
august/september 2016

Mgr. Miroslav Kráľ,

 

Ing. M.Phil. Jozef Bača, PhD.

zakladatelia platformy ĽUD KDH

Zoborské vyhlásenie ĽUDu KDH tu otvor

Odporúčame

Blog
Sloboda pod nákladom

Sloboda pod nákladom

Minulý týždeň som sa pristavil pri plagáte. Pri bratislavskom mediálnom smogu je to niečo, čo som už dávno neurobil. Upútala ma fotografia, no potom aj všetko ostatné. Možno som zvláštny, ale odkaz plagátu sa mi hodil na manželstvo.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.