Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. august 2016

Lekár spôsobil smrť dieťaťa

LEVICE. Dnes dopoludnia zomrelo v jednom z levických zdravotníckych zariadení dieťa. Príčinou smrti boli masívne poškodenia celého organizmu, ktoré mu spôsobil službukonajúci lekár chirurgickými nástrojmi.

Podľa zdroja, ktorý si želá zostať v anonymite, nejde o ojedinelý incident: „Ako vždy, telíčko hodili do odpadovej nádoby, potom pôjde do spaľovne.“ Udalosť z dnešného dňa nie je údajne ničím výnimočná.

Lekár sa k téme nechce vyjadrovať, ostatní zdravotníci sa tvária, akoby sa nič nestalo.

Pozostalá matka má sklený pohľad.

 

 

Inzercia

Článok je sčasti fikcia, sčasti krutá realita. Podľa oficiálnej štatistiky bolo v minulom roku na Slovensku umelo potratených viac ako sedem tisíc detí, pričom najvyššia potratovosť je práve v levickom okrese.

Viac ako tisíc takýchto zákrokov sme zaplatili my všetci cez zdravotné poistenie.

 

Patrik Daniška
Autor je predseda Inštitútu pre ľudské práva a rodinnú politiku
 

Odporúčame

Blog
Zapálili sme onen svet – recenzia literárnej oslavy spáchania neodpustiteľného hriechu

Zapálili sme onen svet – recenzia literárnej oslavy spáchania neodpustiteľného hriechu

Vo svete, čo stratil kontakt s krásou a vnútorným svetlom, sa darí paródiám krásy, dekadencii a zvrátenosti. Slovensko dosiaľ chránila aj jeho malosť pred tým, aby sa na výslnie dňa dostali jedinci svojvoľne podkopávajúci princípy, na ktorých stojí spoločnosť. Tak tomu bolo až donedávna, kedy sa tá najprevrátenejšia forma „umenia“ dostala na predné pulty kníhkupectiev, podporená nemalou mediálnou kampaňou, a to zásluhou vydavateľstva Ikar.