Kto to zaplatí? A z čoho?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kto to zaplatí? A z čoho?

Ak lieta vrtuľník nad bratislavským hradom vždy mám vnútornú triašku. Je to pamiatka na strašnú noc z 20. na 21. augusta 1968. Na hrade bolo veliteľstvo okupačných vojsk a pristávacia plocha pre vrtuľníky v priestore prístavby slúžiacej ako kancelárie poslancov. Odvtedy pre mňa vrtuľník nad hradom je symbolom neslobody a poroby.

Dnes poobede hliadkoval vrtuľník nad mestom, kde sa konal Pride pochod. Strach zavládol, policajné prehliadky a zátarasy. Celý deň nás rozhlas upozorňoval, aby sme nebrali zo sebou ruksaky, alebo radšej, aby sme sa vyhli prechádzke v strede mesta.

 

Častá otázka, kto platí rodinných aktivistov? Západ? Východ?

Alebo kto platí menšinových aktivistov? Tu je odpoveď jasnejšia.

 

Pokiaľ sme trochu súdni, tak si aj my musíme položiť otázku – kto zaplatí políciu, mestskú políciu, vrtuľník a ďalšie technické zabezpečenie? A koľko to vôbec stálo? Urobia to organizátori Pride pochodu? Kto to aspoň vyčísli?

 

Nevdojak sa vnucuje otázka – financie vynaložené na technickobezpečnostné zabezpečenie akcie sa nedali efektívnejšie využiť napríklad na podporu komunity, ktorá sa nám stále snaží nahovoriť, že ju diskriminujeme? Alebo opateru ľudí odkázaných na starostlivosť iných? Oblastí do neba volajúcej biedy je veľa. Možno sa mýlim, a bolo to oprávnené použitie. Len potom nechápem, prečo rovnako nie sú podporené aj iné ľudskoprávne aktivity z rodinnej oblasti.

 

Ak medzinárodné organizácie, ako Európsky parlament, Komisia EÚ, Eurostat, OECD, OSN predkladajú údaje o chudobe v rodinách, ktorá neúmerne rastie počtom nezaopatrených členov, potom celý kolotoč okolo ochrany (počas histórie Pride neviem o žiadnom excese) nás núti klásť otázku, prečo z našich peňazí, teda aj mojich, aj tvojich niekto rozhodol podporiť to, čo vehementne podporujú iné, či už členské krajiny EÚ, alebo mimo a sami na vlastnom území to nedovoľujú. To už nie je zasahovanie do vnútorných záležitostí krajiny?

 

Kontrastom pôsobila skupina v červených tričkách, s balónmi v rukách, ktorá sa pustila nadol z hradného kopca. Nebola veľká, lebo väčšina priaznivcov hrdých na rodinu bola mimo Slovenska.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo