Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. jún 2016

Referendum

Stále vidím len ekonomické a strategické analýzy.
Referendum

Ale analýza Brexitu na filozofické, kultúrne a náboženské dopady na EÚ - tej akosi niet. Získame slobodu alebo vazalstvo? To sme už ozaj tak zhovädilí?

Spojené kráľovstvo sa stalo členským krajinám EÚ ľahostajným.

Preto, lebo jazdia vľavo, ostatní vpravo?

Preto, lebo oni majú libru a ostatní €?

Preto, že ostatní sú v Shengene a oni nie?

Preto, že oni majú iné zástrčky na elektriku?

Preto, že oni vládli polovici sveta a my nie?

Preto, že oni vymysleli koncentračné tábory a ostatná Európa len prevzala a zdokonalila tento krutý vynález?

Inzercia

Preto, že kráľovi sa zachcelo a to bol dôvod odtrhnutia sa od ostatnej kresťanskej Európy?

Preto, že klonovanie ľudskej bytosti je tam dovolené (voľne povedané)?

Alebo preto, lebo Spojené kráľovstvo je na ostrove?

 

Ako dopadneme, to neviem. Ale viem, že v každom prípaden už EÚ nebude také, ako bolo predtým. A že chasníci v Bruseli už budú musieť viac rešpektovať dianie. Tak, ako to povedal Jean Claude Juncker - naše rozhodnutia budia v obyvateľste členských krajín nevôľu.

Zastaví predsedníctvo Slovenska vlny nevôle, alebo bude rozoštvávať naďalej tzv. novými ľudskými právami. Alebo Brexit podnieti novú diskusiu o Zmluve o ľudských práv EÚ, ktorú práve Spojené kráľovstvo najviac atakovalo?

Celý život hľadajúci. Ale aj nachádzajúci, aby som vytrval hľadať ďalej. Ceniaci si život, lebo život je najväčší dar, ktorý sme dostali. Ale aj preto, lebo spolu s manželkou sme ho mohli dávať, boli sme pozvaní plným priehrštím rozdávať. Vzdelanie? Prečo sa na to pýtate, aj tak som vždy robil čosi iné!

Odporúčame

Blog
Deň otcov 2016

Deň otcov 2016

Keď sa spomenie OTEC, tak väčšinou je pridaných veľa prívlastkov, ktoré by mal mať. Aby bol láskavý, spravodlivý, čestný, milujúci. Ak hovoríme o tom, aké vlastnosti by mal mať, tak asi nám chýbajú otcovia, ktorí by ich mali. Ozaj ich niet?

Blog
Svätopluk a „Západ“.

Svätopluk a „Západ“.

“Svätopluk dal vyhnať posledných Metodových žiakov. Na jednej strane sa pýtam, či to nebol barbarský čin zahodiť prvú vlastnú abecedu a jazyk, na druhej to cítim ako odveký spor, pod čím vplyvom toto územie chce byť, pokiaľ si teda môže vybrať? Má sa prikloniť k Západu, k jeho jazyku a vzdelanosti ako Svätopluk, alebo k Východu ako Rastislav, ktorý sem Konštantína s Metodom poslal? To kolísanie medzi Západom a Východom je večná dilema malých štátov a v dnešných dňoch veľmi aktuálna. Budem trochu provokovať: keby Svätopluk nevyhnal Metodových žiakov, píšeme dodnes azbukou a sme tam, kde Ukrajina?” citát z článku o novej divadelnej hre zaoberajúcej sa veľkomoravskými vládcami v čase zániku ich ríše.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.