Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. jún 2016

Ako predseda KDH budem presadzovať projekty za život, za manželstvo, za voľnú nedeľu

Všetkých pozveme k spolupráci, pre každého sa vo veľkom Ľudovom hnutí musí nájsť priestor na dialóg a spoluprácu, lebo len tak sa dá budovať veľké ľudové hnutie, ktoré sa popasuje za ľudí, za Slovensko, za lepší a krajší život.
Ako predseda KDH budem presadzovať projekty za život, za manželstvo, za voľnú nedeľu

Ak na najbližšom sneme KDH budem zvolený za predsedu KDH budem presadzovať:

Život od počatia až po prirodzenú smrť.

Jeden zo základných bodov budúceho Ľudového KDH. Na druhej strane, nebudem nikoho odsudzovať za to, že už podstúpil interrupciu, alebo umelé oplodnenie. My ľudia, si v mnohých prípadoch myslíme, akí sme najmúdrejší, najspravodlivejší a najrozvážnejší. Všetci tí, ktorí iných odsudzujú za to iné, čo hrozné vo svojom živote urobili, sú mnohokrát skryte horší, ako daní hriešnici. Pekne je to vyjadrené v jednom slogane, ktorý si dovolím zacitovať:

„Hriešnici súdia hriešnikov za to, že zhrešili odlišne, alebo inak.“

Napríklad poznám takých, ktorí majú vážne problémy s alkoholom, alebo sa podieľali na rozkrádaní Slovenska, alebo svoju vieru využívajú na osobné obohatenie cez politiku, a takí osočujú iných napríklad za spomenuté problémy. Krásnym podobenstvom z písma je, keď zákonníci a farizeji priviedli ženu pristihnutú pri cudzoložstve, postavili ju do prostriedku a povedali mu: „Učiteľ, túto ženu pristihli priamo pri cudzoložstve. Mojžiš nám v zákone nariadil takéto ženy ukameňovať. Čo povieš ty?“ Ale to hovorili, aby ho pokúšali a mohli ho obžalovať. Ježiš sa zohol a prstom písal po zemi. Ale keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im: „Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň“.

Preto sa budem snažiť, aby sme pripravili návrhy a riešenia také, ktoré budú predchádzať už samotným zlým riešeniam, ktoré napokon produkujú veľa zranených ľudí, hlavne žien. Je potrebné podporiť všetko, čo by mohlo viacej pomôcť tomu, aby sa ľudia rozhodovali jednoznačne pre život!

Budem presadzovať ochranu manželstva muža a ženy.

Ďalší z dôležitých bodov budúceho Ľudového KDH. Ak niekto chce vstúpiť do manželstva, budú tak môcť urobiť len muž a žena. Na druhej strane nebudeme nikomu vyčítať, ak sa rozhodne, že chce žiť inak. Pán Boh nám dal slobodnú vôľu a preto nemá nikto právo osobovať si niekoho posudzovať a odsudzovať. Zároveň KDH pod mojim vedením nikdy nebude súhlasiť s registrovanými partnerstvami. Poznal som dve kamarátky, ktoré spolu žili pod jednou strechou, všetci o nich rozprávali že sú to lesbičky. Neboli! Boli to dve kamarátky, ktoré si nevedeli nájsť partnerov a proste bolo pre nich ekonomicky výhodné spolu žiť v jednom byte a dobre si spolu rozumeli. Ak jedna z nich mala byť v práci povýšená, všetci „najspravodlivejší“ chodili za riaditeľom podniku, že to nemôže myslieť vážne, veď ona je lesba. Nikto z tých pokrytcov nebol schopný to daným dámam povedať do očí, len za chrbtom. Ak by sa ich na to opýtali, vedeli by pravdu, že spolu nič nemali. Naviac môže sa upozorniť na veľa pochybení, nemala by to byť výčitka, ale návrh ako pomôcť. Nik z nás si nesmie osobovať právo na morálneho posudzovateľa ľudí.

Preto sa budeme snažiť vytvoriť riešenia a návrhy, ktoré budú chrániť manželstvo, vytvárať výhodnosť vstupovať do manželstva a nebudú nikoho odsudzovať ak sa rozhodne žiť inak. Pripravíme návrhy a riešenia, ktoré budú konkrétnou pomocou pre všetkých.

Inzercia

Budeme presadzovať voľnú nedeľu.

Vo všetkých povolaniach, kde je to možné, aby jeden z rodičov neodchádzal od svojej rodiny je potrebné presadzovať takú legislatívu, aby rodina mohla v nedeľu stráviť spolu. Na druhej strane si treba vážiť tých ľudí v povolaniach, kde sa to nedá. Lekári, zdravotné sestry, policajti, hasiči, pekári, predajcovia na pumpách, predajcovia zmrzliny, zákuskov, rôzny bezpečnostní technici, rušňovodič, vodiči autobusov, zamestnanci prevádzok, ktoré nie je možné ich prevádzku prerušiť – elektrárne, plynárne, kňazi, ktorí nám slúžia v nedeľu, organizátori rôznych slávností a podujatí a mnohí iní. Tí, ktorí musia ísť v nedeľu do zamestnania, do služby, je potrebné pre nich zákonom stanoviť väčšiu odmenu napr. 200% inak priemernej mzdy. Aj takto prinútiť zamestnávateľov, aby si dobre rozmysleli či je pre nich nevyhnutné prevádzkovať svoje prevádzky v nedeľu, keď by rodičia mohli byť pri svojich deťoch a spolu so svojimi partnermi.

Preto jeden z dôležitých bodov budúceho Ľudového KDH bude presadzovať voľnú nedeľu vo všetkých povolaniach, v ktorých to bude možné.

Vo veľmi veľa ľudských problémoch sa vzájomne posudzujeme a odsudzujeme a ani len netušíme aká je skutočná pravda, aké sú skutočné zranenia ľudí. Vtedy sa z nás stávajú hriešnici, ktorí, súdia hriešnikov za to, že zhrešili odlišne, alebo inak.

Budem budovať hnutie, v ktorom musia prestať pokrytci posudzovať iných, v ktorom budú nachádzať porozumenie a pomoc zranení ľudia, v ktorom nebudeme nikoho a za nič posudzovať, ale budeme hľadať riešenia pre všetkých normálnych ľudí.

Budem budovať veľké hnutie, v ktorom sa musia dobre cítiť všetci, či žijú v usporiadaných rodinách aj druhý krát ženatí, či sú rozvedení, či sa rozhodli žiť sami, či sú to vdovci, či zasvätené osoby.

Všetkých pozveme k spolupráci, pre každého sa vo veľkom Ľudovom hnutí musí nájsť priestor na dialóg a spoluprácu, lebo len tak sa dá budovať veľké ľudové hnutie, ktoré sa popasuje za ľudí, za Slovensko, za lepší a krajší život.

„Nech nám v našej snahe Pán Boh pomáha.“ 

Odporúčame

Blog
Kotleba a financovanie politických strán z našich daní

Kotleba a financovanie politických strán z našich daní

Kotlebova ĽSNS podala 19. mája svoj prvý návrh zákona, ktorý má zrušiť financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu, čiže z peňazí daňových poplatníkov. Vraj je to skvelý príklad úsilia šetriť verejné financie v prospech slušných občanov. Poslanci ktorí zaň nezahlasujú, vraj ukážu že uprednostnili vlastný prospech pred záujmami slušných ľudí.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.