Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. november 2023

Falošné uctievanie, s ktorým Jehova Boh nemá nič spoločné!

“Vyjdite z neho, ľud môj, aby ste aj vy neniesli vinu za jeho hriechy a aby vás nepostihol rovnaký trest.” - Zjavenie 18:1-5.

Strážna veža až dodnes nesprávne použila na kresťanstvo prakticky všetky odsudzujúce proroctvá, ktoré Jehova Boh pôvodne namieril proti svojmu svojvoľnému Izraelu a Judsku. Mysliaci človek by sa mohol prirodzene čudovať, prečo si Boh robil toľko problémov, aby pokarhal, potrestal a napravil modloslužobný systém falošného uctievania, s ktorým nemá nič spoločné a nakoniec ho zničí!

Podobne to robia učením, že Veľký Babylon z knihy Zjavenie, reprezentuje, počkajte na toto, vraj svetové impérium falošného náboženstva! To akoby “môj ľud”, ktorému sa hovorí, aby vyšiel z Veľkého Babylona, bol roztrúsený v nespočetných falošných náboženstvách sveta, a nie, podľa Novej Zmluvy, len v jednom náboženstve, ktoré mimochodom bude zničené pre svoje hriechy:

“Potom som videl iného anjela zostupovať z neba. Mal veľkú moc a jeho sláva osvietila zem. A zvolal silným hlasom: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa sídlom démonov a skrýšou každého nečistého ducha…A počul som iný hlas z neba, ktorý volal: „Vyjdite z neho, ľud môj, aby ste aj vy neniesli vinu za jeho hriechy a aby vás nepostihol rovnaký trest.” - Zjavenie 18:1-5.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Prorocké predobrazy z prvého storočia

Prorocké predobrazy z prvého storočia

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej. Nech vám Boh, ktorý poskytuje vytrvalosť a útechu, pomôže, aby ste všetci zmýšľali tak ako Kristus Ježiš” - Rimanom 15:4, 5.

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.