Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. september 2023

Veľké Súženie podľa Ježiša Krista

“Lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až doteraz a aké nikdy viac nebude.” - Matúš 24:21.

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus potom spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a tiež i učeníkom povedal:

“Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte.“ - Ján 14:3. A ešte: “Ako som vám už povedal, odchádzam a vrátim sa k vám.” - Ján 14:28.

A potom tu máme jeho slová v knihe apoštola Matúša: “Lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až doteraz a aké nikdy viac nebude. Keby neboli tie dni skrátené, nikto by sa nezachránil. Ale kvôli vyvoleným budú tie dni skrátené.” - Matúš 24:21, 22.

Že toto Veľké Súženie sa ale vzťahuje exkluzívne na Boží duchovný národ môžeme vidieť zo tých slov Krista: “kvôli vyvoleným budú tie dni skrátené”, pretože vyvolení sú pomazaní bratia Ježiša Krista a adoptovaní synovia Jehovu Boha!

Inzercia

Odporúčame

Blog
V čase konca poznanie pravdy pribudne

V čase konca poznanie pravdy pribudne

“Tí, čo majú pochopenie, budú žiariť ako jas oblohy a tí, čo pomáhajú mnohým stať sa spravodlivými, budú žiariť celkom ako hviezdy po celú večnosť…Mnohí ju budú (svätú knihu) dôkladne skúmať a pravého poznania pribudne.” - Daniel 12:3, 4.

Blog
Moje červené čiary

Moje červené čiary

Zajtra idem voliť. Volím vždy. Po prvé preto, že som o skutočných voľbách sníval od čias, keď mi komunisti dali do ruky jeden volebný lístok, kázali mi ho hodiť do urny a na druhý deň mi povedali, že som si dobre zvolil a KSČ získala 99,99 %. Mne to ako voľba nepripadalo.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.