Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. máj 2016

Prijal som nomináciu na predsedu KDH – rozhýbem záujem o hnutie a s hnutím pohnem Slovenskom

Ospravedlníme sa ľuďom na Slovensku za veľmi veľa pochybení a vrátim členom, sympatizantom a voličom hrdosť, zapálenie a tvorivosť. Chcem budovať hnutie priateľov a ľudí, ktoré bude mať v spoločnosti rešpekt. Chcem KDH za ktoré sa jeho ľudia nebudú hanbiť.
Prijal som nomináciu na predsedu KDH – rozhýbem záujem o hnutie a s hnutím pohnem Slovenskom

KDK CENTRUM, kresťanskodemokratický klub v okrese Bratislava I., navrhuje Miroslava Kráľa, člena Rady KDH na post predsedu KDH. Miroslav Kráľ prijal nomináciu na predsedu KDH a oznamuje, že na najbližšom sneme KDH, bude kandidovať na predsedu KDH.

KDK CENTRUM, kresťanskodemokratický klub v okrese Bratislava I., na svojom mimoriadnom zhromaždení dňa 18. 5. 2016 navrhol ako kandidáta na predsedu KDH člena Rady KDH Miroslava Kráľa.

Okresný snem KDH Zlatých Moraviec, odporúča - navrhuje Miroslava Kráľa, člena Rady KDH na post predsedu KDH.

Návrh vychádza z mnohých dôvodov, najmä:

  • Miroslav Kráľ je aktivistom KDH od vzniku KDH,
  • za celú dlhú dobu svojho členstva v KDH pracoval ako aktivista “zdola“,
  • pozná dôkladne KDH zvnútra a počas mnohoročnej aktívnej práce medzi ľuďmi spoznal i ich pohľad na KDH zvonka,
  • ako člen celoslovenskej Rady KDH spoznal fungovanie vrcholových orgánov KDH,
  • a hlavne:
  • Miroslav Kráľ dlhodobo odvážne a otvorene kritizuje neudržateľný stav vnútri KDH – nie je len krikľúň, ktorý „prešiel rýchlokurzom kritiky“ po prehratých voľbách 2016,
  • systémovo navrhuje konkrétne opatrenia na vyvedenie KDH z kritického stavu a
  • svojimi činmi dokázal, že mu nejde o teplé miesto vo vedení KDH, ale o razantnú a obetavú prácu na prinavrátení Kresťanskodemokratického hnutia k myšlienkam, ktoré stáli pri jeho vzniku.

Preto KDK CENTRUM, kresťanskodemokratický klub v okrese Bratislava I., navrhuje Miroslava Kráľa, člena Rady KDH na post predsedu KDH.

Miroslav Kráľ sa k danému návrhu vyjadril:

„Prijal som nomináciu na predsedu KDH a oznamujem, že na najbližšom sneme KDH, budem kandidovať na predsedu KDH.

Rozhýbem záujem o hnutie a s hnutím pohnem Slovenskom.

Zavediem v hnutí spravodlivosť a tým prinavrátim do hnutia pokoj a jednotu.

Namiesto schôdzovania a zahľadení do seba sa budeme predovšetkým zaujímať o životy ľudí a tak budeme ponúkať ľuďom program a službu o ktorú budú prejavovať väčší záujem.

Ospravedlníme sa ľuďom na Slovensku za veľmi veľa pochybení a vrátim členom, sympatizantom a voličom hrdosť, zapálenie a tvorivosť. Chcem budovať hnutie priateľov a ľudí, ktoré bude mať v spoločnosti rešpekt. Chcem KDH za ktoré sa jeho ľudia nebudú hanbiť.

Ľudí na Slovensku sa dnes nemá kto zastať, politiku ovládajú oligarchovia, ktorí veľmi rýchlo zlepia hocijakú vládu, len aby neprišli o svoje zisky a benefity z moci, ktorú na Slovensku dnes majú.

Inzercia

Začnem budovať hnutie, ktoré sa rýchlo vysporiada s problémami v hnutí a svoju energiu zasvätí práci za ľudí na Slovensku a za ochranu Slovenska.

Prinesiem nové témy, ktorým ľudia na Slovensku budú rozumieť a spolu s nimi zavediem zdravú súťaž. Niektoré témy som už načrtol v rôznych článkoch a blogoch.

Otvorím hnutie všetkým ľuďom, ktorí prejavia záujem o prácu v ňom a jedno či títo ľudia žijú v rodinách, či sú rozvedení, či žijú sami, alebo v zasvätenom živote.

Zavediem nové systémy práce v hnutí a tým urobím hnutie atraktívne pre obyvateľov Slovenska. Našou najväčšou výhodou bude služba ľuďom a záujem o ich skutočné potreby.

Doterajších našich politikov si vážim ako ľudí, ale ak budú chcieť hnutiu pomôcť, mali by sa venovať poradenstvu a školeniu mladých, už by nemali byť tvárami nového hnutia.

Zo všetkých doterajších kandidátov som najdlhšie v KDH, celá rodina sme od vzniku v KDH. Prešiel som rôznymi úrovňami práce v prospech KDH, dobre poznám celú históriu a minulosť nášho hnutia a preto si myslím, že najlepšie môžem pomenovať jeho budúcnosť a jeho skutočnú politickú náplň v meniacej sa spoločnosti. Všetky funkcie v KDH som vykonával z presvedčenia.

Zároveň vyzývam všetkých zodpovedných KDH-ákov, aby sa zasadili o konštruktívnu diskusiu bez ohovárania a o otvorenú diskusiu na základe faktov.

Chcem vybudovať ľudové hnutie moderného typu, ktorého najvyšší záujem bude slúžiť ľuďom a spravodlivo vládnuť na Slovenku. Rozhýbem záujem o hnutie a s hnutím pohnem Slovenskom.

Nech mi v mojej snahe Pán Boh pomáha!“

Stručné životopisné údaje:
Mgr. Miroslav Kráľ sa narodil 11.2.1974 v Zlatých Moravciach svoje detstvo prežil v Prievidzi, v roku 1984 sa presťahoval spolu s rodičmi do ich rodiska, do Červeného Hrádku, v ktorom doteraz žije. Je ženatý. V KDH pôsobí od vzniku spolu s celou rodinou. V roku 2001 bol riadiaci volebného štábu KDH v okrese Zlaté Moravce vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov. V roku 2002 bol riadiaci volebného štábu KDH, dobrovoľníkov pre Nitriansky kraj vo voľbách do NR SR. V roku 2010 bol kandidátom na poslanca do NR SR. Od roku 2010 je predsedom okresného centra KDH v Zlatých Moravciach. V roku 2012 bol kandidátom na poslanca do NR SR. Od roku 2012 je členom Rady KDH. V roku 2015 založil názorovú platformu ĽUD KDH.

Odporúčame

Blog
Úvaha v Roku milosrdenstva

Úvaha v Roku milosrdenstva

Stretol som sa s mladým človekom, ktorý mi položil otázku, aký význam má Svätá brána v tomto Roku milosrdenstva. Povedal mi, že jeden jeho príbuzný, ktorý bol cirkevne zosobášený sa rozviedol a neskôr sa znovu zosobášil civilne. Aký má pre neho význam, keď prejde v tomto Roku milosrdenstva cez Svätú bránu? Bude môcť potom ísť aj na sv. prijímanie?

Blog
Rusko putovalo k Panne Márii

Rusko putovalo k Panne Márii

V jeseni v roku 2011 došlo v Rusku k fascinujúcej udalosti, ktorá nebola primerane mediálne prezentovaná v našom prostredí, a ktorej možné dôsledky neboli analyzované. Je známe, že relikvie sú telesné pozostatky svätcov, alebo aj predmety spojené so životom týchto ľudí. Relikvie sa síce občas vystavujú na verejnosti aj v súčasnej Európe, avšak pokiaľ hovoríme o veciach spojených so životom takej osobnosti, akou je Panna Mária, resp. Presvätá Bohorodička, teda Matka nášho Spasiteľa, Pána Ježiša Krista, je zrejmé, že táto skutočnosť posúva všetky nazerania do celkom inej dimenzie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.