Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. máj 2016

Deň Matiek. Nie medzinárodný, nie národný, jednoducho deň matiek. Aj mojej, aj tvojej!

Našťastie každý má svoju matku. Niekto ju už stratil, lebo jednoducho už nie je medzi živými. Sú aj takí, ktorí ju stratili, hoci je ešte živá, len si neuvedomuje, že funkciu matky nie je možné poprieť. Sú aj takí, ktorí matku jednoducho našli, alebo ona si našla svoje dieťa.

Mnohí sa pohoršujú nad feminizmom. Nad tým, že vo svojich počiatkoch snažil sa dať žene úlohu, ktorá jej prináležala. Pretože v období vznikajúcich odborov matka mala celodenné zamestnanie bez sociálneho poistenia, bez sociálnych dávok, bez nároku na dôchodok, bez mzdy. Mnohoráz nemala nárok ani na chápajúceho, uznanlivého manžela, stačí si len vypočuť vtipy kladúce zrkadlo našim postojom. Žiaľ aj nad tým, že sme nezvládli našu úlohu.

Ja už nemám matku, aby som jej povedal, že ju mám rád. Že je svojim spôsobom polovicou mňa a jej pokračovateľom, nielen biologickým. Že ma naučila tajomstvám života, vnímať ho, byť pokorným a uctievať si Pána, nášho Stvoriteľa. Ona mi dala najviac zo všetkých v živote.

Moju lásku a vďaku voči matke prenášam ďalej a naše deti sme viedli k tomu, aby si ctili svoju matku a matky svojich detí. Preto sa dnes schádzame a budeme spoločne sláviť DEŇ MATIEK!

Inzercia

Celý život hľadajúci. Ale aj nachádzajúci, aby som vytrval hľadať ďalej. Ceniaci si život, lebo život je najväčší dar, ktorý sme dostali. Ale aj preto, lebo spolu s manželkou sme ho mohli dávať, boli sme pozvaní plným priehrštím rozdávať. Vzdelanie? Prečo sa na to pýtate, aj tak som vždy robil čosi iné!

Odporúčame

Blog
Vládny program 2016 – 2020

Vládny program 2016 – 2020

Dnes bol neoficiálne zverejnený vládny program. Spomína slovo sociálny 73x. Rodina 16x, z toho v časti o sociálnej politike 11x. To ale ešte neznamená, že je prosociálny a prorodinný. Vládny program splnil moje očakávania.

Blog
Reakcia na: Ježišova matka očami Koránu

Reakcia na: Ježišova matka očami Koránu

Z uvedenej štúdie o postavení Ježišovej matky v Koráne nadobúda čitateľ dojem, že vzhľadom na široký priestor, ktorý Mária zaujíma v Koráne, plní pre islamské spoločenstvo funkciu „matky veriacich“ (Ludwig Hagemann Maria, in Islam-Lexikon).