Deň Matiek. Nie medzinárodný, nie národný, jednoducho deň matiek. Aj mojej, aj tvojej!

Našťastie každý má svoju matku. Niekto ju už stratil, lebo jednoducho už nie je medzi živými. Sú aj takí, ktorí ju stratili, hoci je ešte živá, len si neuvedomuje, že funkciu matky nie je možné poprieť. Sú aj takí, ktorí matku jednoducho našli, alebo ona si našla svoje dieťa.

Mnohí sa pohoršujú nad feminizmom. Nad tým, že vo svojich počiatkoch snažil sa dať žene úlohu, ktorá jej prináležala. Pretože v období vznikajúcich odborov matka mala celodenné zamestnanie bez sociálneho poistenia, bez sociálnych dávok, bez nároku na dôchodok, bez mzdy. Mnohoráz nemala nárok ani na chápajúceho, uznanlivého manžela, stačí si len vypočuť vtipy kladúce zrkadlo našim postojom. Žiaľ aj nad tým, že sme nezvládli našu úlohu.

Ja už nemám matku, aby som jej povedal, že ju mám rád. Že je svojim spôsobom polovicou mňa a jej pokračovateľom, nielen biologickým. Že ma naučila tajomstvám života, vnímať ho, byť pokorným a uctievať si Pána, nášho Stvoriteľa. Ona mi dala najviac zo všetkých v živote.

Moju lásku a vďaku voči matke prenášam ďalej a naše deti sme viedli k tomu, aby si ctili svoju matku a matky svojich detí. Preto sa dnes schádzame a budeme spoločne sláviť DEŇ MATIEK!

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo