Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. jún 2023

Milý jubilant František

Milý jubilant František

V týchto dňoch sa dožívaš pekného životného jubilea. Väčšina ľudí v podobných rokoch si užíva život v pokojnejšom tempe. Avšak schopnosť  prekvapiť je tvoja silná stránka aj v tomto veku. Ohlásiť návrat na politickú scénu to bola „silná káva“. Pochopiť toto rozhodnutie je možné len v kontexte celoživotného príbehu. Ten príbeh začal stretnutím so Silvestrom Krčmérym a Vladimírom Juklom a pokračuje dodnes. O čom bol tento príbeh?

Príbeh Silvestra Krčméryho a Vladimíra Jukla, ktorých nazývali „generálmi tajnej cirkvi“. Zakladali „krúžky“, malé ostrovy slobody, kde mohli ľudia počas totality slobodne myslieť a veriť. Po príchode komunizmu boli prenasledovaní a strávili dlhé roky vo väzení. Vrchol ich úsilia bola Sviečková manifestácia, ktorej sa zúčastnili tisíce ľudí a nenásilne prejavili protest proti komunistickému režimu. Neskôr sa ich hnutie aktívne zapojilo aj do nežnej revolúcie. Príbeh Silva a Vlada, to je silná káva.

Kontinuita rozvíjania odkazu týchto velikánov pokračuje!

Prímas tisícročia Poľska ( ako ho nazývali jeho krajania)  S. Wyszynsky raz povedal: „Musíme mať zdravé ambície - nie sme národ odpadkov. Treba veriť vo svoju veľkosť a túžiť po nej. To nie je pýcha. Veľkosť súvisí s pravdou. Toto je aktuálny odkaz  aj pre nás, nakoľko prichádza čas skúšok, čas ukáže ako obstojíme.“

Prajem veľa radosti, zdravia, síl do ďalších dní.

 

 

Inzercia

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Blog
Spoločný postup KDH a DEMOKRATOV

Spoločný postup KDH a DEMOKRATOV

Pred istým časom bolo zaujímavé sledovať, aký mediálny tlak bol vyvíjaný na KDH, aby prikývlo na spoločný postup s Demokratmi. Teraz to je v móde - každý sa spája s každým. Toto zaručené spojenectvo vraj prinesie istých 15% vo voľbách. E. Heger to odôvodňoval aj tým, že nesmieme dovoliť , aby sa vrátil R. Fico. Lenže posledné 3.roky nám nevládol R. Fico, ale I. Matovič a E. Heger. Výsledok vládnutia je zrejmý: chaos, rozklad, nenormálne veci sa stali normálnymi.

Blog
Trojica ospevuje jedného najvyššieho

Trojica ospevuje jedného najvyššieho

Ako medzispev si na svätých omšiach zvykneme po prvom čítaní vypočuť text z niektorého žalmu. No aj toto pravidlo má výnimky. Biblia totiž okrem Žaltára obsahuje aj množstvo iných poetických textov. Piesne a básne veľmi obľubovali napríklad proroci a apoštoli. Často ich do úst postáv vkladali aj autori naratívnych textov. S jedným takýmto príkladom sa stretávame počas tohtoročnej trojičnej nedele.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.