Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. máj 2023

Nikam neodchádzam

Tento okrídlený výrok som si vypožičal, aby som deklaroval svoj postoj k súčasnej situácií na Slovensku.

Nikam neodchádzam, pretože ja a moja rodina tu máme svoj domov.

Nikam neodchádzam, pretože som nestratil vieru v nás a Slovensko a budem robiť všetko preto, aby sa veci zlepšovali, ak nie po metroch a centimetroch, tak aspoň po milimetroch. Budem tak robiť všetkými svojimi silami a schopnosťami, koľko mi dovolí moje telo a myseľ.

Naši predkovia zvládli v minulosti mnohé ťažké skúšky, často prišli o svoju slobodu, majetok i život. Máme voči ním i našim deťom dlh, aby sme sa prestali rozbíjať na osobných škriepkach a prestali v sebe pestovať závisť, klamstvo a zášť. Potrebujeme reštartovať naše odhodlanie a držať sa morálnych princípov, aj keď to nemusí byť pohodlné, pretože je to správne.

Nečakajme slávu a uznanie, ak konáme v súlade so svojim presvedčením. Nehaňme niekoho, kto má iný názor, buďme príkladom pre slušnú a poctivú argumentáciu. Temnota vždy najviac priťahuje odmietnutých, nevypočutých, zavrhnutých. Kričia, lebo ich nik nepočúva a nadávajú, lebo inak to nepoznajú. Ale nemôžeme nikoho prerobiť k svojmu obrazu a ani prinútiť, aby kráčal spolu so mnou.

Sme často až hyperkritický k sebe a všetkému okolo nás, ale je v nás viac dobrého ako dúfame. Sme odvážnejší, ako si veríme. Sme lepší, ako sa vnímame. Musíme to však v sebe a vo svojom okolí objaviť. Spájať sa so sebe podobnými.

Len tak o Slovensko nikdy neprídeme.

Inzercia

manžel a otec, správca webu www.zavretaskola.sk a www.obciankari.sk

Odporúčame

Blog
Cieľ ruských hoaxov

Cieľ ruských hoaxov

Dezinformácie a hybridná vojna zo strany Ruska... keď človek číta niektoré články o tom, ako Rusi pomocou trollov ohrozujú náš mediálny priestor, veľmi ľahko získa pocit ohrozenia. Veď ak ovládnu informačné kanály, ovládnu aj celú našu spoločnosť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.