Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. máj 2023

LGBT ideológia na Slovensku

"Častokrát počúvam, že LGBT ideológia je výmysel veriacich a konzervatívnych ľudí. Avšak žiadny výrok nie je ďalej od pravdy. Možno mu konkuruje ešte ten, že transženy sú ženami a transmuži mužmi."
LGBT ideológia na Slovensku

Čo je LGBT ideológia?

Je to myšlienkový smer, ktorý presadzuje exemplárnu významnosť sexuálnej orientácie a rodu vo verejnom priestore a snaží sa za „rovnosť práv“ skrývať hlboké neetické, nemorálne a nevedecké závery, ktoré obhajujú dôležitosť pocitu a identity nad biologickými závermi a faktami.

Pravdou je, že žiadneho človeka ani občana nezaujíma, s kým ten druhý trávi svoje večere, koho považuje za príťažlivého a už vonkoncom, či sa považuje za muža alebo ženu. Všetko sú to faktory, ktoré sú biologicky a evolučne odôvodnené. Či sme muž alebo žena nerozhoduje „pocit identity“ alebo rod, ale chromozómy a gaméty.

Prečo je nebezpečené presadzovať túto ideológiu?

Jeden z dôvodov je ten, že mladým ľuďom v puberte a predpubertálnom veku spôsobuje tento myšlienkový smer tzv. gendrovú dysfóriu, ktorá má za následok vznik transsexualizmu. Existuje mnoho literatúry v anglickom jazyku, ktoré opisujú negatívne vplyvy a ujmu na psychickom a následne fyzickom zdravý, napr. You're teaching my child what? A physician exposes the lies of sex ed and how they harm your child od Mirriam Grossman, Lost In Transnation tiež od tej istej autorky..

                 

Tento článok je v angličtine popisuje a odkazuje na video, kde ukazujú v podobe grafu nárast transsexualizmu v populácií od roku 1940 do 2023 v USA. Graf rapídne stúpa a za vinu sa to pripisuje práve sociálnym sieťam a presadzovanie tejto ideológie do škôl.

Článok o sociálnej nákaze tohto smeru

Podcast v anglickom jazyku od Mirriam Grossman

Propagácia LGBT v Slovenskej republike

6.10.2022 sa do parlamentu predkladal návrh zákona, ktorý by zakazoval vešať dúhové vlajky na štátne inštitúcie. Tento návrh neprešiel. Odvtedy sa však táto propagácia nie len zhoršila a nabrala na sile, ale doslova sa pchá ľuďom do tváre.

Jedným z prípadov je aj tento:

Železničnú stanicu Žilina – Záriečie dlhé roky prevádzkuje občianske združenie Truc spherique, ktoré tam prevádzkuje kaviareň a usporiadava rôzne eventy. Na tom by nebolo nič zlé, keby nerobili očividnú provokáciu občanov. Názov svojho združenia majú na budove stanice, ktorej majiteľom sú ŽSR. Tento názov tam je odkedy občianske združenie začalo prevádzkovať svoje vnútorné priestory. Dnes však názov ich združenia na budove vlakovej stanice vyzerá takto:

Kontaktovala som prevádzkovateľa občianskeho združenia, ktorého som sa pýtala, prečo považuje za správne a vhodné prezentovať LGBT komunitu spôsobom, že vizuálne prerobí názov „Stanica“ na dúhový. Prevádzkovateľ mi v mailovej komunikácií odpovedal, že nápis dal vyhotoviť na vlastné náklady, a preto má „právo“ natrieť si ho farbou akou chce. Napísal mi otvorene, že podporujú práva menšiny LGBT. Na tomto celom by nebolo nič zlé, keby to očividne nepotvrdzovalo námietky, ktoré majú ľudia po celom Slovensku.

Aké námietky?

Od roku 2022, kedy neprešiel návrh zákona o zákaze sa začali hromadne po Slovensku stávať prípady, kedy si právnické, ale aj fyzické osoby začali lepiť, upravovať nápisy, vešať vlajky na verejné a štátne budovy, priestranstvá a pod.

V čom je problém?

Problém nie je len vo fakte, že Ústava SR v čl. 1, ods.1, deklaruje, že sa neviaže na nijakú ideológiu, ale aj na fakt, že nikde v zákone 63/1993 o štátnych symboloch nie je upravené používanie iných ako štátnych symbolov na štátnych budovách. To vytvára široký priestor na obchádzanie zákona a zneužívanie jeho úmyslu.

A presne tento fakt zneužíva LGBT komunita na svoju propagáciu. Keď dokáže prevádzkovateľ železničnej stanice zmeniť názov na štátnej budove, ktorého majiteľom ani nie, na presadzovanie jednej komunity, je len otázka času, kedy si povedia iné menšiny, že chcú to isté.

Inzercia

Štátne budovy by v prvom rade mali slúžiť každému občanovi bez výhrady. Avšak týmto spôsobom sa štátne inštitúcie vyhradzujú len voči jednej.

Ako by to vyzeralo, keby si každý nárokuje takúto propagáciu?

Nielen že by sa verejné budovy stali druhými bilbordami na reklamu, ale podľa môjho názoru by to spôsobilo obrovský chaos a vyhradenie sa voči jednej politickej ideológie. Diskriminácia nie je len voči LGBT komunite. Veľakrát sa stáva, že práve LGBT komunita diskriminuje veriacich, ale aj konzervatívnych občanov, ktorý nie sú veriacimi hádže do jedného vreca s fašistami, označuje ich rôznymi fóbiovými nálepkami a pod. Je úplne v pohode nesúhlasiť s presvedčením iného avšak nie je v poriadku, keď si jedna skupina nárokuje štátne priestory na svoju propagáciu.

Kauza "Stanica"

Zaujímalo ma, či by prevádzkovateľ spomenutého občianskeho združenia bol schopný vyvesiť a zmeniť názov týmto spôsobom do farieb Vatikánskej alebo Rómskej vlajky. Túto otázku som mu položila v maili, avšak nedopovedal na ňu.

Pýtala som sa aj na skutočnosť, či má povolenie od ŽSSR na vyvesenie názvu na budovu v takejto podobe. Rovnako mi na otázku neodpovedal.

Rozlišujme dve situácie:

Ak si niekto na svojom majetku vyvesí dúhovú vlajku, slovenskú vlajku, európsku alebo hocijakú inú vlajku alebo symbol, môže to byť každému jedno. S jeho majetkom si môže zaobchádzať ako chce. Avšak pokiaľ sa jedná o majetok štátu, a teda každého z nás, malo by byť jasné, že budova je neutrálna. Každý občan sa v nej má cítiť vítaný a nie posudzovaní na základe jeho presvedčenia, ideológie alebo náboženstva. Tak dookola omieľaný princíp rovnosti v tomto prípade neplatí.

Občianske združenie, ktoré sa rozhodlo dať svoj nápis na štátnu budovu a vyhraniť sa voči jednej komunite, dáva jasne najavo, svoje politické presvedčenie a vyhradzuje sa voči ľuďom, ktorý nesúhlasia s takýmito prejavmi.

Nápis na stanici majú na očiach všetci a tým pádom aj malé deti, ktoré sa budú prirodzene pýtať otázky. Myslím si, že práve preto je vhodné, aby verejné inštitúcie nezasahovali do práva na výchocu, či už priamo alebo nepriamo cez symboly na štátnych budovách.

Pred pár dňami prešla do druhého čítania novela školského zákona, ktorá dáva možnosť rodičom súhlasu alebo nesúhlasu v vyučovaním sexuálnej výchovy. Je to správny a logický krok, ktorý chráni najlepší záujem dieťaťa v zmysle Zákona o rodine, čl. 1, ods. 5, písmeno b), c), f). Rovnký prístup by sme mali mať aj k štátnym budovám a verejným inštitúciám. Zabezpečiť právo každého na súkromie a slobodu myslenia a presvedčenia. 

Správu budem aktualizovať

Terézia Mičianiková

 

 

 

Ahojte, volám sa Terézia Mičianiková a momentálne som študentkou Právnickej fakulty v Trnave. Rok som študovala chemické technológie na VŠCHT Praha. Po neúspešnom prvom roku som sa rozhodla zmeniť svoj smer. Od mala ma zaujímali veci verejné a to je jeden z dôvodov, prečo som sa rozhodla študovať právo a založiť si aj tento profil. Považujem sa za konzervatívca a nábožensky založeného človeka. Za svojimi hodnotami a názormi si pevne stojím, ale vždy sa snažím mať otvorenú myseľ na dobrú a kultivovanú diskusiu. Som mladý človek, ktorý napriek tomu, že nemá toho toľko prežité, vie rozumne prispieť k diskusii a poskytnúť pohľad zo strany mladých a vášnivých ľudí.

Odporúčame

Blog
Feminizmus

Feminizmus

"Spoločenské role neboli, nie sú a ani nebudú zbytočné. Obe pohlavia majú svoje schopnosti, ktoré to druhé nemá. Stereotypy nie sú negatívnymi výrazmi, ale odrazom fungovania spoločnosti. "

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.