Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. máj 2023

Spoločný postup KDH a DEMOKRATOV

Pred istým časom bolo zaujímavé sledovať, aký mediálny tlak bol vyvíjaný na KDH, aby prikývlo na spoločný postup s Demokratmi. Teraz to je v móde - každý sa spája s každým. Toto zaručené spojenectvo vraj prinesie istých 15% vo voľbách. E. Heger to odôvodňoval aj tým, že nesmieme dovoliť , aby sa vrátil R. Fico. Lenže posledné 3.roky nám nevládol R. Fico, ale I. Matovič a E. Heger. Výsledok vládnutia je zrejmý: chaos, rozklad, nenormálne veci sa stali normálnymi.
Spoločný postup KDH a DEMOKRATOV

Príbeh KDH je známy, 33 rokov na scéne, hviezdne časy zažilo najmä v 90. rokoch, keď bolo v tvrdom zápase s Mečiarizmom, boli to časy, keď niektorí poslanci napr. F. Mikloško bol fyzicky napadnutý za svoje politické presvedčenie. Súčasťou tohto príbehu je aj vypadnutie z parlamentu, ktoré trvá 8 rokov.

Príbeh Demokratov resp .E. Hegera  trvá niekoľko rokov, ale môžeme povedať, že výsledky práce sú známe. Uvediem 3 kľúčové udalosti, ktoré hovoria za všetko.

  1. V. Lengvarský a jeho nové usmernenie gender aktivít a postoj E. Hegera

Otázky na premiéra : 28.4.2022 [1]

 Na pohlavných orgánoch už záležať nebude -nové usmernenie Lengvarského. | Konzervatívny denník (postoj.sk) [1]

Odpoveď premiéra: https://www.youtube.com/watch?v=4pyq6DWopF0 [1]

Neveril som vlastným ušiam a očiam ako sa alibisticky zachoval premiér.

Len dodám V. Lengvarský bol odvolaný až 2.3.2023. Páky na odvolanie mal len I. Matovič a E. Heger.

E. Heger sa 28.4.2022 vydal cestou ako John Fitzgerald  Kennedy, ktorý bol mužom Demokratickej strany USA. V prezidentských voľbách 1960 mal čeliť ostrieľanému bojovníkovi,  úradujúcemu viceprezidentovi R. Nixonovi. Vo voľbách sa očakával jeden z najtesnejších výsledkov v histórii, do volieb chýbali už iba 2 mesiace a Nixon v prieskumoch nad Kennedym tesne viedol. Kennedy sa rozhodol, že protestantskú nedôveru musí definitívne a presvedčivo zlomiť. Malo sa tak stať jeho vystúpením 12.septembra 1960 na stretnutí Asociácie duchovných v texaskom Houstone. Bol to historický prejav.

„Verím v Ameriku, kde oddelenie cirkvi a štátu je absolútne... Verím v prezidenta, ktorého náboženské názory sú jeho osobnou súkromnou záležitosťou. Tieto názory nevnucuje národu a národ ich nevnucuje jemu ako podmienku toho, že môže vykonávať úrad“ - John Fitzgerald Kennedy prvý katolícky prezident USA. [2]

  1. Projekt Modrá koalícia

Tento projekt začínal M. Dzurinda a M. Kollár treba to pripomenúť. M. Dzurinda bol odkopnutý a E. Heger preberá stranu od M. Kollára. Modrá koalícia opäť zmenila názov. Sú z nej Demokrati. Toto sa E. Heger naučil od I. Matoviča, je to voči Dzurindovi podobný podraz ako I. Matovič použil detektor lži voči skupine okolo V. Palka.  Tento spôsob vzniku má ďaleko od slušnosti ako je prezentovaný na bilbordoch Demokratov. Treba to jasne demaskovať.

Inzercia

  1. Kauza ministra S. Vlčana dotácia – „naši ľudia“

Vystúpenie E. Hegera, demisia R. Káčera bol jasný signál pre prezidentku Z. Čaputovú, že musí konať. Neverím, že spoločný postup KDH a Demokratov by znamenal úspech. Práve naopak. Pre KDH by to znamenalo oslabenie a nepredvídateľné riziko.

Je až neuveriteľné, že stačili 3 roky a lídri OĽaNO I. Matovič a E. Heger neboli schopní byť alternatívou voči SMERU. Éra obyčajných hochštaplerov definitívne skončila.

Verím, že KDH prejde do parlamentu a môže byť tou alternatívou do budúcnosti.

 

 [1] www.postoj.sk, M. Čepček, 22.4.2022

 [2] V. Palko: Levy prichádzajú, 2012

 

 

 

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Blog
Spev na odvahu

Spev na odvahu

Človek sa často ocitá v nebezpečenstve. Niekedy to vedie až ku kríze viery. V takejto situácii sa nachádzal pravdepodobne aj autor Žalmu 27, ktorý budeme počuť počas predposlednej veľkonočnej nedele. Ide druhovo o individuálny žalospev, v ktorom si ale prednášajúci v kríze dodáva odvahu. Jeho dôvera spočíva v istote Božej ochrany. Pozrime sa bližšie na jednotlivé verše použité v liturgii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.