Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. apríl 2023

RE: R. Vašečka: S KDH sme to mysleli úprimne

Ako doterajší volič KDH chcem vyjadriť svoj názor k nedohode KDH a KÚ. Ten príspevok podpredsedu KÚ som si pozorne vypočul a nadobudol som pocit, že je dobré, ako rozhodla rada KDH.
RE: R. Vašečka:  S KDH sme to mysleli úprimne

Na prvý pohľad sa zdá spojenie KDH a KÚ ako prirodzené a ako logická voľba, ktorej zmyslom má byť zastupovať záujmy kresťanského voliča a súčasne posilniť svoje šance dostať sa do parlamentu.

Lenže to zdanie klame. To sebavedomie s akým KÚ zaslala svoje ultimátum KDH a sebavedomie R. Vašečku, ktorý obhajoval postup KÚ resp. vystupoval voči predsedovi KDH, bolo zarážajúce.

Predsa R. Vašečka už má za sebou skúsenosť s KDH. Iba pripomeniem to, čo je verejne známe.

Hlina verzus Vašečka. KDH dnes rozhodne o novom predsedovi [1] Z priloženého linku uvádzam časť:

Vašečka: Hlina nie je autentickým kresťanom. Nepáči sa mu ani to, že Hlina do KDH nepriviedol nových ľudí, ale buduje stranu jedného muža. Na kandidatúru vraj Vašečku vyzývalo množstvo ľudí zo všetkých úrovní hnutia. Vašečka sľúbil, že ak súboj o predsedu prehrá, nebude už viac kandidovať do parlamentu.

V marci 2018 však v hlasovaní neuspel, získal 101 hlasov, kým jeho konkurent Alojz Hlina 233. Následne neprijal ponúkaný post podpredsedu KDH. V strane zotrval približne rok.[1] 

Inzercia

Následný príbeh odchodu z KDH a založenie KÚ je takisto známy. To pôsobenie v parlamente pod OĽaNO bolo smutné.  Tá prázdnota, ktorá bola zakrývaná sloganom „autentický kresťan“ sa naplno prejavila po hlasovaní o vydaní R. Fica na väzobné stíhanie. Pani Hatráková, ktorá hlasovala samostatne bola vylúčená z poslaneckého klubu. Kde bol podpredseda a predseda KÚ? Bolo treba jasne povedať I. Matovičovi stojíme za svojou kolegyňou, nikto sa vyhadzovať nebude!

Neverím, že KÚ je schopná ponúknuť  perspektívu tejto krajine, bude pôsobiť  naďalej ako podržtaška OĽaNO, aj preto budem voliť KDH. Ak sa chce KDH vrátiť do parlamentu  potrebuje odvahu, odolnosť, výdrž.

Tento rok ma čaká Košický maratón, cieľ je jasný, zlepšiť čas z minulého roka (foto minulý rok) ,výsledok rozhoduje. Ako v politike.

 [1] www.aktuality.sk, 17.3.2018

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Blog
Koniec pekného príbehu generálneho prokurátora

Koniec pekného príbehu generálneho prokurátora

Pamätám si na časy, keď Slovensku vládol V. Mečiar, boli to časy, keď spravodlivosť platila iba na papieri. Potom prišla éra M. Dzurindu - nástup a prvé roky boli sprevádzané odhodlaním, aby spravodlivosť platila rovnako pre všetkých. Žiaľ postupom času sa začali objavovať vážne korupčné kauzy. R. Fico, ktorý bol v tom čase v opozícii bojoval proti korupcii ako lev a tvrdil, že ak bude on pri moci, nič také sa nestane.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.