Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. marec 2023

Arcivojvodkyňa Glória Habsbursko-Lotrinská získala Oscara

Dokumentárny film Navalny
Arcivojvodkyňa Glória Habsbursko-Lotrinská získala Oscara

Arcivojvodkyňa Glória sa produkčne podieľala na dokumentárom filme Navalny, ktorý režíroval Daniel Roher. Dokumentárny film hovorí o živote ruského opozičného lídra Alexeja Navalneho a v roku 2023 získal Oscara.

Arcivojvodkyňa Glória Habsbursko-Lotrinská sa narodila 15.10. 1999 v Salzburgu. Jej otcom je aktuálna hlava Habsbursko-Lotrinskej dynastie Karol Habsbursko-Lotrinský, jej matkou je Francesca von Thyssen Bornemisza. Je pravnučkou posledného rakúskeho cisára blahoslaveného Karola I. V súčasnosti žije v Londýne, kde študuje medzinárodné vzťahy.

Jej celý titul by znel Jej cisárska a kráľovská Výsosť arcivojvodkyňa rakúska, kráľovská princezná uhorská, česká a chorvátska.

 

55 Gloria Habsburg Photos and Premium High Res Pictures - Getty Images

Inzercia

Vítam vás na mojom blogu. Venujem sa témam z oblasti histórie, kresťanstva a súčasným politickým otázkam. "Pravda je krásna a trvalá vec." (Platón) Prostredníctvom mojich článkov chcem s vami zdieľať jej hľadanie.

Odporúčame

Blog
Analýza biblickej knihy Daniela 12:1-3

Analýza biblickej knihy Daniela 12:1-3

“Vtedy povstane Michael, veľké knieža, ktoré koná v prospech tvojho ľudu. A nastane taký čas tiesne, aký nebol, odkedy vznikol nejaký národ až do toho času. V tom čase tvoj ľud unikne, každý, kto bude zapísaný v knihe. A mnohí z tých, čo spia v prachu zeme, sa prebudia, niektorí k večnému životu a niektorí k hanbe a večnému opovrhnutiu. Tí, čo majú pochopenie, budú žiariť ako jas oblohy a tí, čo pomáhajú mnohým stať sa spravodlivými, budú žiariť ako hviezdy po celú večnosť.”

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.