Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. marec 2023

Analýza biblickej knihy Daniela 12:1-3

“Vtedy povstane Michael, veľké knieža, ktoré koná v prospech tvojho ľudu. A nastane taký čas tiesne, aký nebol, odkedy vznikol nejaký národ až do toho času. V tom čase tvoj ľud unikne, každý, kto bude zapísaný v knihe. A mnohí z tých, čo spia v prachu zeme, sa prebudia, niektorí k večnému životu a niektorí k hanbe a večnému opovrhnutiu. Tí, čo majú pochopenie, budú žiariť ako jas oblohy a tí, čo pomáhajú mnohým stať sa spravodlivými, budú žiariť ako hviezdy po celú večnosť.”

V aký čas sa Michael postaví (aby začal vládnuť)? Je to v čase, keď sa kráľ juhu (USA) s ním (kráľom Severu - Britské impérium) zapojí do pretláčania (Daniel 11:40-45). V tomto „pretláčaní“ (čo nemusí byť úplná vojna) si kráľ Severu podrobí kráľa Juhu a bude „vládnuť nad skrytými pokladmi zlata a striebra a nad všetkými žiaducimi vecami Egypta (kráľa juhu - USA). Dobyje aj „krajinu Ozdoby” – Jehovov ľud – Spoločnosť SV! To bude čas súdu domu Božieho – kresťanský zbor pomazaných svedkov Jehovu Boha, jeho adoptovaných synov a bratov Ježiša Krista!

To bude začiatok veľkého súženia, o ktorom hovoril Ježiš. „Mnohí z tých, ktorí spia v prachu (pomazaný ostatok) zeme, sa prebudia (duchovne), „niektorí k večnému životu“, tí verní budú schválení Ježišom, zapečatení a oslávení, zatiaľ čo iní budú „na pohanenie a večné pohŕdanie“ (tí pomazaní odsúdení ako zlý otrok)! Tí pomazaní, ktorí sú schválení, „so svojim pochopením, budú žiariť tak jasne ako nebeská obloha“, inými slovami, rozšíria sa v presnom poznaní duchovnej pravdy do maximálnej miery, pretože boli schválení a oslávení, keď dostali plné poznanie (1 Kor 13:8-12).

Presne toto myslel Ježiš, keď odpovedal na otázku svojich apoštolov o čase, že kedy založí svoje kráľovstvo: “Ale dostanete moc, keď na vás zostúpi svätý duch...“ (Sk 1:8). Keď pri druhom príchode Ježiš schvaľuje svojich verných pomazaných bratov a oslavuje ich s plným poznaním, aby mohli 42 mesiacov dodávať odsudzujúce posolstvo po celom svete až do svojej ľudskej smrti, vtedy budú akoby „v okamihu“ premenení na nesmrteľných nebeských kráľov, spoluvládcov s Ježišom Kristom! Dovtedy musíme „hľadať, bdieť“ (Marek 13:33).

Tu by sme si mohli položiť otázku: hľadať ďalej, ale ktorým smerom? Toto „smerovanie“ ukázal Ježiš vo svojej odpovedi svojim apoštolom, keď sa ho opýtali: „Povedz nám, kedy sa to stane...“ (Matúš 24:3). Jeho odpoveď: „Preto, keď zbadáte odpornú vec, ktorá spôsobuje spustošenie, ako o tom hovoril prorok Daniel, stojacu na svätom mieste (nech čitateľ používa rozlišovaciu schopnosť). (Matúš 24:15). Takže, ako sme ukázali na začiatku, kniha Daniela obsahuje kľúč k času, keď bude ustanovené Ježišovo kráľovstvo a začne čas konca!

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.