Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
17. marec 2023

"Křesťanští demokraté všech zemí spojte se!"

Spojenie KDH a KÚ má zmysel - je to nevyhnutnosť!
"Křesťanští demokraté všech zemí spojte se!"

Spojenie týchto dvoch strán je pre slovenskú pravicovú politiku nevyhnutnosťou. Je nezmyselné, aby tu existovali dve samostatne kandidujúce kresťanské strany, ktoré si viac či menej iba rozdeľujú jeden a ten istý elektorát.  Pri narastajúcom počte strán a ich narastajúcej sile na liberálnom, sociálnom až neomarxistickom spektre je viac než potrebné, aby sa kresťasnkí demokrati dostali do NRSR.
Preferencie KDH sa držia už dlhodobo okolo 7. percent, ale bolo by veľkou chybou keby strana zaspala na vavrínoch. Nebolo by to prvý raz keď KDH malo väčšie preferencie než reálny výsledok. Postup KDH do parlamentu je mimoriadne ohrozený. Postup KDH do parlamentu ohrozujú nasledovné strany: OĽANO, KÚ, Za ľudí, Demokrati, Modrí.
KDH sa musí voči nim jednoznačne vymedziť a musí sa pripraviť na tvrdšiu rétoriku OĽANO v osobe Matoviča, ale aj Gyimesiho v aktulnom kulturkampfe a teda KDH nesmie výrazne zaostávať práve za stranou OĽANO. Scenár v ktorom KÚ zostane na kandidátke OĽANO môže opäť zabezpečiť, že KDH zostane v druhej lige slovenskej politiky. Preto je potrebné, aby sa hlavne zo strany KDH odsunuli nabok osobné konflikty a veci, ktoré sa "neodpúšťajú" v prospech kresťanskej demokracie. KDH musí zabudnúť na to, že Záborská sa pohádala s umierneným Hlinom. KDH musí zabudnúť a odpustiť Vašečkovi, že aj keď sľúbil, že v KDH zostane tak nakoniec vymenil KDH za poslanecké kreslo. Hrozí tu liberálno-sociálno-progresívny valec ak už ani táto hrozba nebude dostatočnou motiváciou, tak je to v tejto časti politického spektra jednoducho stratené... KDH aj KÚ má disciplinovaný elektorát jediné čo potrebujú urobiť je spojiť sa a mať jasnú hodnotovú líniu. Žiadne hrajkanie sa na stred, žiadne pššššt pšššt okolo kulturkampfu. Netreba sa totiž spoliehať na to, že liberali budú ticho, pretože nebudú. Dokonca slovami ministra Káčera debata o registrovaných partnerstvách nie je podľa neho kultúrno - etickou otázkou, čím Hegerovi, ktorý sa tvári ako " Ochranca viery" bodol dýku do chrbta ak nie rovno medzi oči. Nedajme sa nachytať stranou demokrati... Jednoznačne sa tak ukázalo, že pod frázou, že sa kultúrno - etické témy nebudú riešiť si máme predstaviť práve to, že tie konzervatívne sa nebudú riešiť a o nich sa bude úpenlivo mlčať. Pravicový volič chce a potrebuje vidieť spájanie. Avšak tie spájania by mali mať logiku. Preto ak sa už KDH má s niekým spojiť malo by to byť KÚ. KDH by si malo aj naďalej zachovať vyhýbavý až rezervovaný postoj najmä voči stredovým stranám ako Za ľudí, Demokrati a Modrí. V žiadnom prípade nepoužívať a ani sa nepribližovať ich nejasnej rétorike, ktorá najmä kresťanskému a konzervatívnemu voličovi predáva mačku vo vreci. A za žiadnych okolností neprijímať na kandidátku politikov, ktorí niekoľko krát pri hlasovaní v NRSR signifikantne morálne zlyhali.

1. Dohodnúť sa a vytvoriť spoločnú stranu KDH/KÚ

2. nepoľaviť v komunikácii

3. nedať sa zlákať do bahna s nejasnými vajatavými vyjadreniami

4. žiadne pakty o neútočení

Ak Pán Boh dá kresťanská demokracia neprepadne...

Inzercia

Vítam vás na mojom blogu. Venujem sa témam z oblasti histórie, kresťanstva a súčasným politickým otázkam. "Pravda je krásna a trvalá vec." (Platón) Prostredníctvom mojich článkov chcem s vami zdieľať jej hľadanie.

Odporúčame

Blog
Čo nám hovoria Twitter files o problematike slobody prejavu (2. časť)

Čo nám hovoria Twitter files o problematike slobody prejavu (2. časť)

"Pravda je široký pojem, ale tvrdiť, že každý z nás má tú "svoju pravdu", je samotné spochybňovanie celej reality, v ktorej žijeme. Nie len hmotnej, ale aj tej abstraktnej. Vedie nás to do sveta chaosu a uzatvára nás to vo svojich vlastných bublinách. Namiesto triezveho, možno, môžeme povedať "sedliackeho rozumu", nás to vedie k ilúziám o sebe samých a o ďalších v našom svete. To, čo skutočne polarizuje spoločnosť nie je sloboda sa voľne vyjadrovať, ale odmietnutie pravdy, faktov a stáročných tradícií, na ktorých sme všetci závislí. "

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.