Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. apríl 2016

Sme pohostinní a láskaví?

Čo je to za otázku?

Veď predsa minimálne od polovice XIX. storočia je nám jasné, že sme pohostinní a láskaví, ba možno aj štedrí, na rozdiel napríklad od chladných a vypočítavých Germánov. O lakomých Škótoch ani nehovorím...

Pravda v poslednom čase sme sa párkrát zachovali ...  hm ani neviem ako to nazvať.

V roku 2010 sme ako jediná krajina Eurozóny odmietli pomôcť kolegovi v núdzi – Grécku. Ale zato tým tučným Grékom sme parádne nadávali. Samozrejme, že chceli to naše chudobné Slovensko len vyžierať!

(Pozor: nečítajte nasledujúci hypertextový odkaz ak nemáte radi vulgarizmy.)

V súvislosti s Eurovalom, nám tiež bolo jasné, že jeho cieľom bolo len zachraňovať západné banky a týchto ... bankstrov za naše peniaze.

 

A teraz táto utečenecká kríza... Nuž priznám sa, že som mal pokušenie písať tento článok satirickým spôsobom, ale o niektorých argumentoch sa nedá s úsmevom hovoriť:

 

Utečencov nechceme, lebo v prvom rade musíme riešiť naše problémy s Rómami.

Vari niekto chce povedať, že tieto problémy sme úspešne riešili pred utečeneckou krízou?

 

O utečencov by sa mali starať tie krajiny (napr. USA), ktoré ich krajiny rozbili a priviedli do chaosu.

Vari chce niekto povedať, že keď susedovi niekto zbúra dom, tak toho suseda neprichýlime, lebo sa o neho má starať ten, čo mu dom rozbúral?

 

Inzercia

Ak niekto chce pomôcť utečencom, mal by si ich zobrať k sebe domov.

Vari chce niekto povedať, že toto niekto navrhoval tým, čo sú proti utečencom?

 

Utečenci vlastne nie sú utečenci, pretože keby boli, tak sa usadia v prvej krajine do ktorej sa dostanú.

Vari chce niekto povedať, že je ušľachtilejšie na cele roky zasadnúť v nejakom utečeneckom lágri na celé roky a tam parazitovať?

 

Utečenci mali ostať doma a brániť vlasť.

Vari si niekto myslí, že my s našou históriou v ktorej sme udatne bránili vlasť v rokoch 1948 a 1968, máme právo v tomto kritizovať druhých?

 

A ani nejdem hodiť link na nedávnu diskusiu tu, na Postoji, v ktorej jedna diskutujúca opakovane píše o vykopnutí utečencov.

 

Je pravdepodobné, že týmto článkom poriadne naštvem pár ľudí. Bol by som však veľmi rád, keby sme sa zmenili k lepšiemu. A takáto zmena je podľa mňa bez sebareflexie nemožná.

Odporúčame

Blog
Situáciu na Ukrajine možno vysvetliť, no nie pochopiť

Situáciu na Ukrajine možno vysvetliť, no nie pochopiť (výber z blogov)

Za ostatné týždne som čítal či počul množstvo vysvetlení situácie na Ukrajine, ale to, čo sa deje na východ od našich hraníc, najlepšie odráža súčasný kyjevský vtip: Stretnú sa dvaja politológovia a jeden druhého sa pýta: „Vieš mi vysvetliť, čo sa deje na Ukrajine?“ Druhý mu odpovedá: „Vysvetliť to viem, ale pochopiť nie.“

Blog
Istoty a bludné kruhy slovenskej politiky

Istoty a bludné kruhy slovenskej politiky

Najväčšou istotou tretej vlády R. Fica je to, že sa nezmení náš chorý a skorumpovaný politický a právny systém, plodiaci stále nové kauzy a nespravodlivosti. Je to dôsledok toho, že Slovensko za 25 slobodných rokov nezmúdrelo a nedotiahlo demokratické reformy. Naša súčasná kultúrno-politická situácia a zloženie parlamentu je v mnohom rovnaká a v niečom ešte horšia než na začiatku tretej vlády V. Mečiara a prvej vlády R. Fica.