Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. február 2023

Nehovorte, že sa niečo pokúsite spraviť, ale urobte to

Krátke politické zamyslenie od bývalého politika.
Nehovorte, že sa niečo pokúsite spraviť, ale urobte to

Dosť bolo výziev k demokratickej pravici, aby sa spojila. Všetci ochotní tak musia urobiť!

Rozumiem, že sa niektorí politici obávajú ako to príjmu ich tvrdé jadrá, ktoré proti sebe dennodenne pália s klávesníc na sociálnych sieťach. Ale autorita lídrov, ktorým dôverujú, dokáže priam zázraky. Stačí, ak začnú trpezlivo a pravidelne vysvetľovať dôležitosť zachovania našej prozápadnej a proatlantickej orientácie, dôležitosť projektu Európskej únie, resp. nech to nechajú na svoje mediálne tímy, ktoré tomu prispôsobia komunikačnú stratégiu. Chápem, že najťažšie bude prestať kritizovať potencionálneho spojenca, ale je dôležité urobiť asi ten najdôležitejší krok: čokoľvek by len zaváňalo siahaním do slobodnej voľby každého jednotlivca musí byť tabu!

Ale som realista, viem, že ľudia, ktorí sa politike profesionálne venujú dobre vedia ako narábať s emóciami voličov, aká je nízka čítanosť volebných programov a ako veľa ľudí sa rozhoduje komu to hodí tesne po prevzaní volebných lístkov.

No zostáva mi štipka nádeje, že pre kritickú väčšinu nebude volebná urna miestom posledného odpočinku všetkých nádejí. Stále ešte dozrievame ako spoločnosť, veľa vecí sa musíme ešte naučiť, ale máme ten potenciál pracovať na sebe a zlepšovať sa. Je iba potrebné nestrácať pamäť kto je kto, konfrontovať volebné zmluvy s osobným príbehom každého odvážlivca, čo vstupuje do politického ringu a nájsť si takého zástupcu svojich predstáv a záujmov, ktorý vás dokáže presvedčiť svojimi argumentami a nie slovnou gymnastikou.

A tým, čo by sa mali spojiť, ešte odkazujem: Rozdiel medzi štátnickým a politickým rozhodnutím je pomerne jednoduchý. To prvé prihliada najmä na budúcnosť vlastnú a svojich voličov. To druhé prihliada najmä na budúcnosť celej krajiny.

A ešte: Len ten vie spájať, čo nedokáže zrádzať.

Obrázok: Sierra Koder/Unsplash

 

Inzercia

manžel a otec, správca webu www.zavretaskola.sk a www.obciankari.sk

Odporúčame

Blog
O rozbitom zrkadle

O rozbitom zrkadle

Poznáte Andersenovu rozprávku Snehová kráľovná? A pamätáte si na úvodnú časť o zrkadle? Tak si ju pripomeňme ... nielen kvôli spomienke na Jána a Martinu, ale i krízam, ktorými prechádzame...

Blog
Autor prvých slovenských detektívok

Autor prvých slovenských detektívok

Mnoho prvenstiev slovenskej literatúry zostalo literárnou kritikou a často čitateľmi nepovšimnuté. Prvý román slovenský vyšiel iba čiastočne, prvé knihy fantastiky zostali v rukopisoch, alebo boli vydané v minimálnych nákladoch. S pôvodnou slovenskou detektívkou to bolo podobné.

Blog
Kristove roky KDH

Kristove roky KDH

Kresťanskodemokratické hnutie si pripomína 33 rokov svojej existencie. Po 26 rokoch formovania charakteru krajiny na celonárodnej úrovni už druhé volebné obdobie „sedíme na striedačke“.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.