Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. február 2023

Citáty o medziľudských vzťahoch

Zbierka citátov o vzťahoch medzi ľuďmi
Citáty o medziľudských vzťahoch

Najlepšie je smiať sa sebe samému. Aspoň sa nikto neurazí.

Lepšie sa znepriateliť so seberovným než s vyššie postaveným.

Na úspechu jednej osoby často pracuje viac ľudí.

Pokiaľ ide o pýtanie sa iných, musíš rátať s tým, že 10 ľudí ti povie niečo úplne iné a každý má pravdu alebo… nikto ju nemá. 

Nežiadaj viac, než niekto chce, či môže ti dať.

Nemá zmysel chodiť tam, kde nás nechcú.
Lepšie je byť s tými, ktorí nás chcú.

Nikdy tak nebude, že vždy nás všetci budú mať radi. Dokonca veľmi obľúbení tvrdia, že viacerí ich radi nemajú.

Inzercia

Nemusia všetci všetko o nás vedieť, lebo sa to môže obrátiť proti nám.

Všetkých ľudí si treba vážiť a aj ľúbiť, ale nie so všetkými sa treba kamarátiť.

Keď nemáš istotu, či sa niekto chce s tebou kontaktovať, môžeš povedať: „Keď budeš mať čas ozvi sa."

Spravidla, keď niekto odpovie hneď, spontánne, je to úprimné, a keď niekto odpovie po chvíli zamyslenia sa, je to diplomatická odpoveď.

Keď niekto má niečo proti tebe, porozprávaj sa s tou osobou. Aj keď nič konkrétne nepovie, budeš aspoň krok dopredu, lebo aj to niečo znamená.

100 ľudí pozerajúcich ten istý obraz vidí úplne iný obraz.

Narodila som sa v roku 1983 v Gdyne. Je to miesto na severe Poľska. Pred doslova sto rokmi to bolo rybárska dedina. Dnes je moderným prístavným mestom pri Baltskom mori. Na Slovensko, do Nitry, som prišla vo februári 2012 na EVS (Európske Dobrovoľníctvo). Po skončení projektu som si našla prácu a zostala tu. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy a ekonómiu. Moja diplomová práca je o Dejinách poľsko-slovenských vzťahov. V októbri 2007 som absolvovala prax v Poľskom veľvyslanectve v Bratislave. O dva mesiace neskôr som dostala pozvanie z veľvyslanectva na seminár. Okrem slovenčiny ovládam angličtinu a pasívne češtinu. Učím sa chorvátsky. Pokiaľ ide o záľuby, je ich veľa a určite sa objavia v mojich článkoch.

Odporúčame

Blog
ChatGPT a spoločenské vedy

ChatGPT a spoločenské vedy

V súvislosti s januárovým úspechom umelej inteligencie sa objavil názor, že to znamená koniec písania, pretože umelá inteligencia už vie písať lepšie a rýchlejšie ako my. Pekne to formuluje autor článku na https://thespectator.com/book-and-art/artificial-intelligence-ai-destroy-writing-chatgpt/, v ktorom predpovedá zánik povolaní ako je spisovateľ, novinár, copywriter alebo scenárista. Vo všeobecnosti sa môžu cítiť ohrozené aj všetky vedy, ktorých zdroje aj výsledky poznania sú vo forme textov, čiže filozofia, história, sociológia, teoretická pedagogika, jazykoveda, skrátka všetko, čo môžete študovať na filozofickej fakulte.

Blog
O zúfalom udávaní a dobrovoľnom odchode zo sveta

O zúfalom udávaní a dobrovoľnom odchode zo sveta

Môj otec Rodžer má okrem depresie a chorôb chrbtice aj preukaz Veterána protikomunistického odboja. V leopoldovskej väznici si počas totalitného režimu odsedel s väzbou dva roky politického "muklovania". V očiach mnohých je hrdina. Lenže ako každá, aj minca svedomia má odvrátenú stranu. Čo ak si náš blížny takou mincou hodil o svoj život a nevyhral?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.