Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. január 2023

Extrémne silná pravda Božieho Otcovstva

„Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec, aby sme sa volali Božími deťmi. A nimi sme...“ (1Jn 3,1 SEB).
Extrémne silná pravda Božieho Otcovstva

Asi najkrajšia, najdôležitejšia a pre nás najprospešnejšia vec, ktorú nás Ježiš naučil a Duch Svätý učí stále, je, že Boh je našim Otcom. To je extrémne silná pravda, ktorú neraz v živote prehliadame. Ak by sme sa jej vedeli naplno chopiť, verím, že by naše životy vyzerali podstatne inak. A Boh ako Otec nie je hocijakým otcom, ale tým najlepším a najstarostlivejším, ktorý má v nás zaľúbenie, potešenie a miluje nás až tak, že nám dal Ježiša, svojho Syna, ktorý je rovnakej podstaty s ním (Otcom), a tak nám dal všetko i účasť na svojej Božskej prirodzenosti.

Boh Otec chce pre náš život len a len dobro.

Čo to znamená, že Boh je mojim Otcom, ma v reálnom živote najlepšie učí moje vlastné otcovstvo. Som nedokonalý človek s mnohými chybami, avšak svoje deti milujem vrúcne. V jednej chvíli ma možno riadne nahnevajú, keď napr. nepočúvajú, no hneď v druhej, poprípade tretej :) im odpúšťam a uvedomujem si, že aj mne neraz treba charakterovo ešte podrásť. Starám sa o ne. Prajem im v živote dobro a úspech. Snažím sa robiť všetko preto, aby prosperovali telesne, duševne a duchovne. Jednoducho chcem, aby z nich vyrástli slobodní, milujúci, dobrí, zodpovední, šikovní, radostní, zdraví atď. atď. ľudia. Aby boli požehnaní a tiež požehnaním pre tento svet. Keď ja, ešte raz opakujem, v mnohom nedokonalý otec im prajem toto, o čo lepšie veci im praje Boh Otec? Ak ja, dá sa povedať plním deťom, čo im na očiach vidím, samozrejme s rozumnosťou toho, čo im prospeje, o čo skôr nám plní naše potreby Nebeský Otec, a to tiež podľa kritéria toho, čo nám prospeje?

Ak moje deti niečo potrebujú, nepôjdu za mojim najlepším kamarátom, a nepovedia mu, prosím prihovor sa za nás u nášho otca (mňa), aby nám kúpil napr. nejaké hračky. Ale pôjdu priamo za mnou, alebo za mamou, niekedy najlepšie pre ne za starými rodičmi :). Čo tým chcem povedať? To, že: „Sám Boh stačí.“ (Sv. Terézia z Avily).

On je náš Otec, a nebojme sa k nemu prichádzať priamo s našimi radosťami, starosťami a potrebami. Ukazujeme mu tým, že ho milujeme, považujeme za dobrého, a že mu dôverujeme. Nikoho neodhováram od modlitby o pomoc a príhovor svätých, sám sa denne obraciam v modlitbe ruženca aj na Pannu Máriu o jej príhovor. Som však presvedčený, že naša modlitba má smerovať v kvantite i kvalite predovšetkým priamo k Bohu Otcovi. Obrazne povedané dom modlitby má základy, najdôležitejšie i najkrajšie miestnosti práve v modlitbe priamo k Otcovi.

Inzercia

Otec, manžel a muž, milujúci svoju rodinu a krajinu, ktorý chce byť najlepším vyjadrením toho, kým má byť, trochu lepším dnes, ako bol včera, vedomý si toho skadiaľ kam ide a posilňovaný slovom "...lebo, Ty si so mnou.".

Odporúčame

Blog
Smrť

Smrť

„Ľudský život sa napĺňa prostredníctvom mnohých úmrtí.“ (Sv. Bazil Veľký).

Blog
Na bežkách na Skalke

Na bežkách na Skalke

Skalka je najznámejšie slovenské stredisko bežeckého lyžovania na Slovensku. Religiózny čitateľ si možno kladie otázku ako pri Trenčíne môže existovať stredisko zimného športu. Nejde však o Skalku pri Trenčíne spojenú so svätým Andrejom Svoradom a Benediktom, ale Skalku pri Kremnici nachádzajúcu sa v Kremnických vrchoch.

Blog
Trojaké neblahé dedičstvo V. Mečiara

Trojaké neblahé dedičstvo V. Mečiara

Vladimír Mečiar nám po svojom vládnutí v deväťdesiatych rokoch zanechal neblahé dedičstvo, ktoré sa týka pomerného volebného systému s jedným volebným obvodom pre celé Slovensko. Okrem tohto dedičstva nám tu zanechal aj iné zlé dedičstvo, a to nezmyselné administratívne členenie na umelo vytvorené kraje a okresy a jedno dedičstvo, ktoré nepriamo z tohto jedného volebného obvodu vzišlo v podobe zdeformovaných politických strán.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.