Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. január 2023

Epigramy o vede

Zopár citátov, ktoré napísal môj život.
Epigramy o vede

Veda sama do hlavy nevojde. Preto musíš si ju vpustiť do hlavy sám.

Veda nie je ako zamestnanec marketingového oddelenia - vyhodený dverami vojde oknom, komínom či iným vhodom. Musíš jej otvoriť dvere aj kedy na nie neklope.

Dobývanie vedy je ako cesta hore: náročná, prácna ale plná dobrodružstiev a konečný výsledok urobí radosť. Ako čítať Aristotela:„Vzdelanie má horké korienky, ale sladké ovocie.“

Čo Pán Boh vie, človek sa musí postupne učiť.Možno by sa nestal pyšný?By si nemyslel že je ako Boh?

Deľ sa vedou, skúsenosťami a schopnosťami ako chliebom. Lebo môžu byť iným užitočnejšie ako chlieb.

 

 

Inzercia

Narodila som sa v roku 1983 v Gdyne. Je to miesto na severe Poľska. Pred doslova sto rokmi to bolo rybárska dedina. Dnes je moderným prístavným mestom pri Baltskom mori. Na Slovensko, do Nitry, som prišla vo februári 2012 na EVS (Európske Dobrovoľníctvo). Po skončení projektu som si našla prácu a zostala tu. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy a ekonómiu. Moja diplomová práca je o Dejinách poľsko-slovenských vzťahov. V októbri 2007 som absolvovala prax v Poľskom veľvyslanectve v Bratislave. O dva mesiace neskôr som dostala pozvanie z veľvyslanectva na seminár. Okrem slovenčiny ovládam angličtinu a pasívne češtinu. Učím sa chorvátsky. Pokiaľ ide o záľuby, je ich veľa a určite sa objavia v mojich článkoch.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.